Skrót meczu Cracovia - ŁKS Łódź 2:2. Trzy bramki padły w końcówce, ostatni beniaminek dał radę

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Cracovia nie dała rady pokonać ŁKS Łódź. Mecz otwarcia 27. kolejki PKO Ekstraklasy zakończył się remisem 2:2. Zaważyła o tym waleczna postawa gości, którzy nie poddali się ani po pierwszej, ani po drugiej straconej bramce. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji. VAR miał znaczenie, bo wtedy "wszystko się zaczęło".

Bramki z meczu Cracovia - ŁKS Łódź. Emocje w drugiej połowie

W pierwszej połowie mecz miał mało interesujący przebieg. Dość niespodziewanie częściej przy piłce byli goście (63 procent posiadania), ale to gospodarze przeprowadzili jedną skuteczną akcję.

W 19. minucie Otar Kakabadze podał w pole karne do Patryka Makucha, ten źle przyjął piłkę, ale dzięki temu wyszła mu asysta do Benjamina Kallmana, który strzałem z około 13 metrów w róg pokonał Dawida Arndta. Był to ósmy gol fińskiego napastnika w tym sezonie.

Zawzięty ŁKS Łódź urwał punkty Cracovii

ŁKS najlepszą okazję miał w 2. minucie, lecz Lukas Hrosso obronił groźny strzał Engjella Hotiego. Po przerwie łodzianie wciąż posiadali inicjatywę. Cracovia sprawiała wrażenie, jakby chciała bronić skromnego prowadzenia. I to się zemściło.

Najciekawsze akcje z meczu Cracovia - ŁKS. VAR miał znaczenie

Eneo Bitri nadepnął w polu karnym na stopę Piotra Janczukowicza. Arbiter tego nie dostrzegł, ale po chwili został przez sędziego VAR wezwany do monitora. Po obejrzeniu zajścia podyktował rzut karny, który wykorzystał Dani Ramirez.

Cracovia świetnie zareagowała i chwilę później ponownie wyszła na prowadzenie, a bramkę zdobył Otar Kakabadze strzałem z około 20 metrów. Potem dobrych okazji nie wykorzystali Kallman i Makuch.

W 86. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Stipe Jurić dostał dobre podanie od Kaya Tejana i doprowadził do remisu.

W końcówce Cracovia mocno przycisnęła, ale już nie zdołała przechylić szali na swoją korzyść. Krakowski zespół przedłużył do siedmiu serię spotkań bez wygranej i jego sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza. Grzegorz Wojtowicz PAP