MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót meczu Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:1 [WIDEO] Pierwszy gol i pierwsza wygrana ekipy Jana Urbana w sezonie 2023/24

Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze doczekał się strzelenia pierwszej bramki w sezonie. Wygrana 1:0 z Koroną to także pierwsze zwycięstwo w kampanii 2023/24. Czy maszyna Jana Urbana teraz ruszy na dobre?

Bramki z meczu Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:1 [WIDEO]

W pierwszej połowie wyraźną przewagę zbudowała Korona Kielce, ale do najlepszej sytuacji doszedł Górnik Zabrze. W 7. minucie Lukoszek dostał podanie od Podolskiego, przycelował, ale futbolówka wylądowała tylko na obramowaniu bramki. Gospodarze kilka razy próbowali zaskoczyć bramkarza rywali strzałami z dystansu, ale ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na bramkę czekaliśmy do 91. minuty. Dadok wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a w polu karnym najlepszy okazał się Janicki, który wpakował futbolówkę do siatki.

Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Rafał Janicki (90+1).
Żółta kartka - Korona Kielce: Dominick Zator, Miłosz Trojak, Marcus Godinho. Górnik Zabrze: Boris Sekulic, Paweł Olkowski.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 11 928.
Korona Kielce: Xavier Dziekoński - Marcus Godinho, Dominick Zator, Miłosz Trojak, Marius Briceag - Jakub Łukowski (71. Mateusz Czyżycki), Dalibor Takac, Ronaldo Deaconu (83. Miłosz Strzeboński), Martin Remacle (59. Jacek Podgórski), Nono - Jewgienij Szykawka (71. Adrian Dalmau).
Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Richard Jensen - Paweł Olkowski (80. Piotr Krawczyk), Damian Rasak (89. Norbert Wojtuszek), Daisuke Yokota, Kamil Lukoszek (69. Mateusz Chmarek) - Lukas Podolski (89. Sebastian Musiolik), Robert Dadok