Skrót meczu Osasuna - FC Barcelona 1:2 [WIDEO]. Robert Lewandowski strzela, Barcelona wygrywa

Jakub Jabłoński
od 16 lat
La Liga. FC Barcelona po emocjonującym meczu na wyjeździe z Osasuną wygrała rzutem na taśmę 2:1. Decydującą bramkę z rzutu karnego zdobył kapitan reprezentacji Polski - Robert Lewandowski pięć minut przed końcem regulaminowego czasu. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji tego meczu.

Najciekawsze sytuacje w meczu Osasuna - Barcelona

Podopieczni trenera Xaviego Hernandeza wchodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania bramkę zdobył wówczas francuski obrońca Jules Kounde, który po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył w polu karnym i zmieścił piłkę między słupki.

Po przerwie Barcelona sama sobie naważyła piwa. W konsekwencji na za dużo pozwolili gospodarzom i w 76. minucie Chimy Avilla pokonał Ter Stegena prostym strzałem z przed pola karnego. Niemiec nawet się nie ruszył, a Osasuna mogła się cieszyć z wyrównania. Zapowiadała się nerwowa końcówka w wykonaniu Katalończyków.

"Duma Katalonii" podrażniona stratą bramki ruszyła na drużynę gospodarzy. Reprezentant Polski Robert Lewandowski pod koniec meczu wywalczył sobie jedenastkę. Alejandro Catena sfaulował Polaka w polu karnym w momencie, gdy już był niemal sam na sam z bramkarzem. Decyzja arbitra nie mogła być inna. Karny oraz czerwona kartka dla defensora Osasuny.

Do "jedenastki" podszedł nie kto inny jak Lewandowski. Pewnym strzałem ustanowił wynik spotkania. Zapewnił swojej drużynie trzecie zwycięstwo w trwającym sezonie.

Aktualnie Barcelona z dziesięcioma punktami zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Pierwszy jest Real Madryt z kompletem zwycięstw.

Osasuna - FC Barcelona 1:2 (0:1)
Bramki: Chimy Avilla 76' - Jules Kounde 45+1', Robert Lewandowski 85'
Żółte kartki: Jesus Areso 41' - Robert Lewandowski 33', Frenkie De Jong 83', Alejandro Balde 90+1'
Czerwone kartki: Alejandro Catena 84'
Sędzia: Miguel Angel Ortiz Arias (Hiszpania)

Osasuna: Fernandez - Aresa, Catena, Herrando, Cruz - Munoz - Garcia, Ibanez Lumbreras, Oroz, Manuel Arnaiz - Raul Garcia
Barcelona: ter Stegen - Roberto, Kounde, Christensen, Balde - de Jong, Romeu, Gundogan - Yamal, Lewandowski, Gavi