Skrót meczu Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:1. [WIDEO] Mistrz Polski na kolanach

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Prędko Raków Częstochowa utracił miano niepokonanego w lidze. W piątkowy wieczór mistrz Polski rzutem na taśmę został ograny przez Piasta Gliwice (1:2). Polecamy obszerny skrót najciekawszych akcji z meczu 4. kolejki.

Bramki z meczu Piast Gliwice - Raków Częstochowa

Piast postawił ciężkie warunki. Zagrał jeszcze lepiej niż w przegranym spotkaniu z Lechem Poznań (1:2). Od początku wysoko podszedł pod Raków. Imponował przechwytami, intensywnością gry, a później także pomysłami na rozegranie.

Do przerwy nie padła żadna bramka. Raków potrafił wtedy jeszcze wybronić Vladan Kovacević. Serb z bośniackim paszportem dał radę odbić piłkę po groźnych uderzeniach Grzegorza Tomasiewicza.

W drugiej połowie doszło jednak do faulu debiutującego Adnana Kovacevicia na Jorge Feliksie. Sędzia Tomasz Musiał po analizie VAR wskazał na wapno. Raków musiał gonić wynik po pewnym strzale Patryka Dziczka z 72 minuty.

I po niespełna dziesięciu minutach zmiennik Władysław Koczerhin doprowadził do wyrównania. Ostatni głos należał jednak do wprowadzonych na końcówkę piłkarzy Piasta. Z rożnego dośrodkował Damian Kądzior, w powietrzu przedłużył Gabriel Kirejczyk, a pechowo piłkę do własnej bramki skierował Zoran Arsenić - w ten sposób Raków przegrał pierwszy raz w nowym sezonie.

Oby we wtorek na Cyprze wypadł zdecydowanie lepiej. Stawką jest przecież awans do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów.