Śląsk Wrocław znokautował Legię Warszawa i odzyskał fotel lidera. 4:0! Hit PKO Ekstraklasy obejrzało prawie 40 tys. kibiców

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasy. Cała Polska w cieniu Śląska Wrocław! Lider tabeli nie dał najmniejszych szans Legii Warszawa. Po przerwie wbił jej aż cztery bramki i wygrał gładko 4:0. Widowisko śledziło 39 583 widzów. To rekordowa frekwencja w trwającym sezonie.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 4:0

Nic w pierwszej połowie nie zapowiadało aż takiego nokautu po przerwie. Śląsk grał nieźle, ale z jego strony brakowało konkretów. Schowana była też Legia, w której składzie zabrakło wykartkowanego Josue. W najlepszej sytuacji znalazł się Marc Gual. Po jego próbie piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie Śląsk poczuł krew. Zespół Jacka Magiery zagrał wyśmienicie. Niemal każda groźna akcja skończyła się golem. Dlatego w 77 minucie zrobiło się już efektowne 4:0.

Prowadzenie dał Petr Schwarz. Zaraz po przerwie środkowy pomocnik wykorzystał otwierające podanie od Piotra Samiec-Talara, który później dołożył jeszcze drugą asystę i gola. Był najlepszy na boisku.

Dziś ospała Legia kompletnie nie radziła sobie z podaniami za linię obrony. W podobnym stylu co na 0:1 straciła też bramkę na 0:2 i 0:4 kiedy do siatki trafił dwukrotnie Erik Exposito. Kapitan Śląska uzbierał już jedenaście goli i dzięki temu umocnił się na pozycji lidera strzelców.

Ligowa passa Śląska to dziewięć meczów bez porażki (osiem wygranych i remis). Legia biorąc pod uwagę europejskie puchary przegrała już czwarty raz z rzędu; wcześniej musiała uznać wyższość Jagiellonii Białystok (0:2), AZ Alkmaar (0:1) i Rakowa Częstochowa (1:2).

Śląsk z 25 punktami na koncie przewodzi tabeli. Ma oczko więcej od Jagiellonii. W następnej kolejce wybiera się na Stadion Śląski, gdzie Ruch Chorzów zainauguruje domowe mecze. Legię czeka w czwartek wyjazd na bośniacki Zrinjski Mostar. Natomiast w niedzielę do Warszawy przyjedzie Stal Mielec.

Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa (w skali 1-6):