Sparing: Jagiellonia - MKS Kluczbork 1:0

Jakub Seweryn
Jagiellonia Białystok pokonała MKS Kluczbork 1:0 w meczu sparingowym rozegranym w Gutowie Małym. Jedyną bramkę dla zespołu z Ekstraklasy strzelił 17-letni Karol Świderski.

Dla żółto-czerwonych z Białegostoku było to drugie spotkanie sparingowe w sobotę, bowiem tuż przed jego rozpoczęciem ekipa Michała Probierza pokonała łódzki Widzew 2:0. Dlatego też na mecz z drugoligowcem białostoczanie wystawili zupełnie odmienną jedenastkę, co okazało się dobrym wyborem, bowiem nawet ten zespół był w stanie przeciwstawić się drużynie Andrzeja Konwińskiego.

Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 36. minucie Karol Świderski. Pozyskany z UKS SMS Łódź nastoletni napastnik wykorzystał bardzo dobre zachowanie w polu karnym Mateusza Piątkowskiego i po jego asyście zmusił Rudnickiego do kapitulacji.

MKS mógł odpowiedzieć na dziesięć minut przed końcem spotkania, gdy zdaniem arbitra wychodzący do dośrodkowania Jakub Słowik zbyt ostro potraktował w polu karnym swojego przeciwnika. Sam golkiper Jagi zdołał jednak obronić uderzenie z rzutu karnego, dzięki czemu do końca pojedynku wynik już się nie zmienił.

Jagiellonia Białystok - MKS Kluczbork 1:0

Bramka: Świderski 36`

Jagiellonia: Drągowski (46. Słowik) - Waszkiewicz (75. Maliszewski), Baran, Maliszewski (46. Pawlik), Straus (57. Dudała) - Wrzesień (46. Gajko, 63. Świderski), Tymiński - Malinowski, Świderski (46. Buzun, 84. Wrzesień), Dzalamidze (34. Romanczuk) - Piątkowski.

MKS Kluczbork: Rudnicki (46. Paprocki) - A.Orłowicz, Ganowicz, Gierat, Kowalski, Komor, Arian, Niziołek, Wolkiewicz, Marzec, Zaniewski.