Sparing: Jagiellonia - Universitatea Craiova 1:2

Jakub Seweryn
Jagiellonia przegrała sparing z rumuńską Universitateą Craiova
Jagiellonia przegrała sparing z rumuńską Universitateą Craiova Wojciech Wojtkielewicz/Polskapresse
Jagiellonia Białystok przegrała z rumuńską Universitateą Craiova 1:2 w meczu sparingowym rozegranym w tureckim Belek. Jedynego gola dla żółto-czerwonych w tym spotkaniu strzelił Maciej Gajos.

Pojedynek ten wieńczył tureckie zgrupowanie oraz całe przygotowania Jagiellonii Białystok do rundy wiosennej sezonu 2014/15, dlatego też w ostatnim sprawdzianie przed meczem inauguracyjnym z Legią Warszawa trener Michał Probierz wystawił jedenastkę, która z niewielkimi wyjątkami powinna się powtórzyć w starciu przy Łazienkowskiej. Po raz kolejny w ataku żółto-czerwonych zabrakło Mateusza Piątkowskiego, którego zastępowali Jan Pawłowski (pierwsza połowa) i Patryk Tuszyński (druga).

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi rywali z Rumunii, którzy też otworzyli wynik spotkania po pięknym strzale głową Bawaba w 22. minucie gry, który zmieścił piłkę w okienku bramki Bartłomieja Drągowskiego. Żółto-czerwoni zdołali odpowiedzieć już pięć minut później, gdy sędzia po rzucie rożnym dla Jagiellonii dopatrzył się faulu jednego z zawodników Universitatei i podyktował rzut karny dla białostoczan. Jedenastkę na gola zamienił Maciej Gajos, dzięki czemu do przerwy był nieco szczęśliwy remis 1:1.

Po wznowieniu gry to już jednak Jagiellończycy prezentowali się lepiej i częściej zagrażali bramce rywala. Po bardzo ładnych akcjach zespołowych Jagi pudłowali jednak Rafał Grzyb i Przemysław Frankowski, a dobre uderzenia z dystansu Gajosa, Frankowskiego i Pazdana skutecznie bronił golkiper Universitatei. Nieskuteczność żółto-czerwonych zemściła się na nich w 73. minucie spotkania, gdy przy płaskim strzale z rzutu wolnego Mateiu błąd popełnił Bartłomiej Drągowski, przez co to Rumuni ostatecznie zwyciężyli w tym spotkaniu 2:1.

Dla Jagiellonii Białystok był to ostatni mecz sparingowy przed rundą wiosenną Ekstraklasy. Już jutro zespół Michała Probierza wróci z Turcji do Białegostoku. W trzynastu zimowych sparingach białostoczanie odnieśli siedem zwycięstw, zanotowali trzy remisy oraz trzy porażki. Pierwszy mecz ligowy żółto-czerwonych zaplanowany został na niedzielę, 15 lutego, gdy zmierzą się oni na wyjeździe z aktualnymi mistrzem Polski i liderem rozgrywek, Legią Warszawa.

Jagiellonia Białystok – Universitatea Craiova 1:2 (1:1)

Bramki: Gajos 27-k. – Bawab 22’, Mateiu 73’

Jagiellonia: Drągowski – Tymiński, Madera, Tarasovs, Wasiluk – Romanczuk (60’ Pazdan), Grzyb – Dzalamidze, Gajos, Mackiewicz (58’ Frankowski) – Pawłowski (46’ Tuszyński).