Sparing. Śląsk Wrocław - Howerła Użhorod 3:1. Gole braci Paixao

Oktawian Jurkiewicz
Flavio Paixao zdobył dwie bramki dla Śląska
Flavio Paixao zdobył dwie bramki dla Śląska Janusz Wójtowicz
Śląsk Wrocław wygrał już drugi sparing tej zimy. Łup bramkowy podzielili między siebie bracia Paixao, którzy łącznie strzelili trzy bramki. Kolejny sparing wrocławian już w sobotę.

Piłkarze wrocławskiego Śląska nie mieli większych problemów z pokonaniem ukraińskiej Howerły Użhorod. Wynik 3:1 mógł być jeszcze bardziej korzystny dla podopiecznym Stanislava Levego, ale w niektórych sytuacjach zabrakło piłkarzom skuteczności.

Śląsk Wrocław - Howerła Użhorod 3:1 (1:0)

Bramki dla Śląska:
1:0 - Marco Paixao 27'
2:1 - Flavio Paixao 65'
3:1 - Flavio Paixao 84'

Śląsk Wrocław: Wojciech Pawłowski; Paweł Zieliński, Rafał Grodzicki, Oded Gavish, Krzysztof Ostrowski; Kamil Dankowski, Dalibor Stevanović (44. Tom Hateley), Patryk Misik, Minori Sato, Sylwester Patejuk; Marco Paixao.

Stevanović w końcówce pierwszej połowy dostał czerwoną kartkę. Zgodnie z umową, w tej sytuacji należało dokonać zmiany wykartkowanego piłkarza. Słoweńca zastąpił testowany Hateley.

W drugiej połowie zagrali: Marian Kelemen; Tadeusz Socha, Tomasz Hołota, Lubos Adamec, Dudu Paraiba; Flavio Paixao, Tom Hateley, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Petteri Forsell; Sebino Plaku.