Stal Rzeszów rozgromiła JKS Jarosław 5:0

Marcin Trzyna
Piłkarze Stali cieszą się ze zdobytych 3 punktów
Piłkarze Stali cieszą się ze zdobytych 3 punktów Marcin Trzyna
W 21. kolejce 3. ligi lubelsko-podkarpackiej, Stal Rzeszów wygrała na własnym stadionie z JKS-em Jarosław 5:0. Dwa gole dla rzeszowskiej drużyny zdobył Piotr Murawski, który w ten sposób uczcił swoje 24. urodziny.

Stal Rzeszów w ostatniej kolejce przegrała z liderującymi Karpatami Krosno aż 1:4. Podopieczni Marcina Wołowca chcieli szybko odzyskać zaufanie kibiców i pewnie pokonali dzisiejszego rywala. Kolejny raz w wyjściowej jedenastce Stali Rzeszów wybiegł Jakub Tabor, który w lutym obchodził 16. urodziny.

Pierwszy groźny atak należał do piłkarzy z Jarosławia. Mateusz Jurczak zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Miłosz Lewandowski. W 15. minucie z kilku metrów do bramki JKS-u trafił Kacper Drelich, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gol nie został uznany.

W 35. minucie Tomasz Cienki zagrał ręką we własnym polu karnym, a arbiter z Krosna bez zawahania wskazał na jedenasty metr. Piłkę na "wapnie" ustawił Piotr Murawski i pewnie wykorzystał rzut karny. Kilka minut później Murawski miał wyborną szansę na strzelenie drugiego gola, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Stal nie zwalniała tempa. W 42. minucie Murawski, który obchodzi dziś 24. urodziny, zdobył gola na 2:0. Były piłkarz młodzieżowych drużyn Jagiellonii Białystok huknął zza pola karnego, bramkarz JKS-u był bez szans. Tuż przed przerwą w polu karnym jarosławian szarżował Michał Żebrakowski. Piłkę ręką zagrał Maciej Saramak i sędzia podyktował drugi rzut karny w tym spotkaniu. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Piotr Murawski, który chciał ustrzelić klasycznego hattricka. Jego strzał z rzutu karnego obronił grający trener drużyny z Jarosławia, Piotr Cisek.

Po zmianie stron rzeszowianie wciąż przeważali. W 53. minucie bramkarz JKS-u odbił piłkę przed siebie po mocnym dośrodkowaniu, do piłki dopadł Kacper Drelich, który silnym strzałem pokonał Piotra Ciska. Cztery minuty później było już 4:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Piotra Prędoty, a najskuteczniejszy strzelec rzeszowskiej drużyny bez problemu zmieścił futbolówkę przy słupku. To 15. gol Piotra Prędoty w obecnym sezonie. W 73. minucie wynik spotkania ustalił Roman Mykytyn, który od przerwy zimowej jest nowym piłkarzem Stali Rzeszów.

Stal dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zmniejszyła stratę do Karpat Krosno do 8 punktów. Lider 3. ligi lubelsko-podkarpackiej jutro zmierzy się na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski.

Stal Rzeszów - JKS Jarosław 5:0
35' Piotr Murawski (rzut karny)