Bartosz Wartałowicz
Krzysztof Lis
Star Starachowice zremisował 3:3 z Lechią Tomaszów Mazowiecki w swoim trzecim meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej 3. Ligi. Gola dla ekipy Tadeusza Krawca zdobył testowany zawodnik - Brazylijczyk Eduardo. Wiemy, kiedy wyjaśni się przyszłość napastnika.

6 goli i remis Staru Starachowice w meczu kontrolnym

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Star Starachowice 3:3 (2:2)
Bramki: Bartosz Snopczyński 16, 31, Oskar Golec 65 - Sławomir Duda 35, Krystian Bracik 42, Eduardo 50.
Star (I połowa): Lipiec - Majdanewycz, Jagiełło, Bracik, Stefański - Puton, Duda, Ambrozik, Kawecki - Eduardo, Śliwiński.
Star (II połowa):Lipiec (60' Mazur) - Majdanewycz (70' Stefański), Jagiełło (70' Bracik), Gębura, Styczyński, Handzlik, Kośmider, Ambrozik (60' Zając I), Kawecki (60' Nowak), Stanisławski, Eduardo.

Po dwóch porażkach (0:3 z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza i 0:2 ze Stalą Stalowa Wola) "Zielono-Czarnym" udało się przełamać strzelecką niemoc i zdobyć bramkę. Zespół Tadeusza Krawca odwrócił niekorzystny wynik 0:2 i wyszedł na prowadzenie w 50 minucie. Zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego wyrównali w 65 minucie i mecz zakończył się wynikiem 3:3.

- Cieszę się, że zaczęliśmy strzelać bramki. Pierwsze dwa sparingi były na 0 z przodu, teraz wygląda to lepiej. Pomimo straconych bramek, widzę dużo pozytywów. Będziemy pracować nad tym, co szwankuje i w kolejnych sparingach powinien wykrystalizować się skład na pierwsze mecze ligowe - powiedział po meczu Tadeusz Krawiec, trener Staru.

W zespole ze Starachowic zagrał testowany Brazylijczyk - Eduardo, który wystąpił również w przegranym sparingu ze Stalą Stalowa Wola. 23-letni zawodnik z Ameryki Południowej rozegrał całe 90 minut i zdobył gola w 50 minucie.

- Eduardo jest obecnie u nas na testach. To bardzo szybki zawodnik, grający na pozycji napastnika. dziś pokazał, że umie strzelać gole. Po środowym sparingu z Siarką Tarnobrzeg okaże się czy zostanie z nami - powiedział trener Krawiec.

W pierwszym meczu kontrolnym, zespół Tadeusza Krawca przegrał ze Stalą Stalowa Wola 0:2. Kolejnym rywalem Staru Starachowice będzie Siarka Tarnobrzeg - 3 drużyna 3. Ligi grupy 4. To spotkanie odbędzie się w środę 31 stycznia o godzinie 12.