Szukiełowicz: Wydaje się niemożliwe, żeby przegrać taki mecz

krk
Paweł Relikowski / Polska Press
Śląsk Wrocław przegrał 1:2 przed własną publicznością z pierwszoligowym Zawiszą i pożegnał się z Pucharem Polski. Oto, co po spotkaniu powiedział Romulad Szukiełowicz, szkoleniowiec wrocławian.

Romuald Szukiełowicz, Śląsk Wrocław:

- Jak nie wykorzystuje się stuprocentowych okazji, to się przegrywa mecz. Dziś wygrywa drużyna, która miała dwie i pół sytuacji i strzeliła dwie bramki. Od 46. do 64. minuty mieliśmy cztery stuprocentowe okazje bramkowe. Lepszy byłby tylko rzut karny... Tak bym to spuentował. Od samego początku wszyscy zawodnicy chcieli wygrać i mam nadzieję, że wy też to widzieliście, że zależało im na tym meczu.

Nie można marnować sytuacji jaką miał Ostrowski. Miał piłkę przed polem karnym i pustą bramkę, a strzelił w obrońcę. Takie sytuacje trzeba strzelać. Piłka polega na tym, że kto strzeli mecz, ten wygrywa. Żeby była jasność, to był ważny dla nas mecz. Wręcz bardzo ważny, ale teraz czeka nas kolejne ważne spotkanie w Bielsku-Białej. Jeśli stworzymy sobie równie wiele okazji strzeleckich co dziś, to musimy już je wykorzystywać.

Pod kątem kreowania okazji bramkowych, czy walki to mecz oceniam dobrze. Była gra, graliśmy kilkanaście minut trzema obrońcami. Weszli młodzi zawodnicy, którzy walczyli. Dla mnie wszystko jest pozytywne, oprócz wyniku. To wydaje się niemożliwe, żeby przegrać ten mecz. Tworzyć tyle sytuacji, tyle zaangażowanie, tyle walki, tyle biegania, tyle kontaktów bezpośrednich z przeciwnikiem...

źródło: Śląsk Wrocław