Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Czy remontada jest możliwa? To pytanie obowiązywało w...

To ich specjalność. Wszystkie remontady Realu w Lidze Mistrzów [LISTA]

Real - VfL Wolfsburg 2016

Czy remontada jest możliwa? To pytanie obowiązywało w Madrycie przez ostatnie kilka dni. Po tym jak piłkarze Realu przegrali przed tygodniem na Volkswagen Arena 0:2, każdy zastanawiał się, czy drużyna Zinedine’a Zidane’a jest w stanie na własnym boisku odrobić straty. Wątpliwości brały się bowiem z historii – przed tym spotkaniem Real nie wygrał żadnego z ośmiu ostatnich dwumeczów, w których przegrywał pierwszy mecz.

Królewscy wyszli jednak na murawę gotowi zagryźć Wilki z Wolfsburga. Los Blancos od pierwszych minut ruszyli do ataków. Już w szóstej minucie gry strzał głową Sergio Ramosa wylądował na poprzeczce bramki gości. Sygnał ostrzegawczy nie obudził jednak przyjezdnych. Tuż po upływie 15 minut gry po asyście Daniego Carvajala z bliskiej odległości do bramki trafił Cristiano Ronaldo i Real rozpoczął odrabianie strat.

To odrabianie trwało zaledwie 60 sekund, bowiem tyle Królewscy potrzebowali do zdobycia kolejnego gola. Gola oczywiście autorstwa Cristiano Ronaldo, który tym razem celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Toniego Kroosa. 17 minut, 2:0 i absolutny remis w dwumeczu.

Do decydującego o dwumeczu gola było coraz bliżej. Ten ostatecznie padł na trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Kilka metrów przed linią pola karnego Luiz Gustavo sfaulował Lukę Modricia, a celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Cristiano Ronaldo.