Trener Widzewa po meczu z Odrą: Musimy wzmacniać tę drużynę

Dariusz Kuczmera
W pierwszym letnim meczu kontrolnym piłkarze Widzewa Łódź przegrali z Odrą Opole 0:2. Co po tym spotkaniu powiedzieli trener Janusz Niedźwiedź oraz zawodnicy czerwono-biało-czerwonych?

Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź (wypowiedzi dla widzew.com):
Było widać, że to pierwsze spotkanie oraz to, jaką kadrą dysponowaliśmy. Zmieniliśmy ustawienie, chcieliśmy zagrać czwórką w obronie. Było wiele zmiennych, jednak, pod kątem budowania czy rozwijania gry, do trzydziestego metra wyglądało to dobrze. Niestety, szczególnie w pierwszej połowie i przez część drugiej nie stwarzaliśmy sytuacji. Odra jest znana z tego, że broni się głęboko, a my nie byliśmy w stanie przedrzeć się przez tę formację. Później, w ostatnich kilkunastu minutach, wykreowaliśmy kilka dobrych okazji do zdobycia bramki i powinniśmy chociaż jedną zapisać na swoim koncie. Niestety, zabrakło jakości w wykończeniu i ludzi, którzy mogliby w odpowiednim momencie zrobić różnicę.

Pierwszy gol dla Odry był kuriozalny, ale takie rzeczy zdarzają się w piłce. Reakcja zespołu była dobra, nikt nie spuścił głowy, każdy pracował, walczył i wrócił do swojego grania. Dzisiaj było widoczne to, że brakowało nam konkretów. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie dołączą do nas zawodnicy, z których nie mogliśmy dzisiaj skorzystać, a także nowi piłkarze. Musimy wzmacniać tę drużynę.

Antoni Klimek dołączył do nas trochę później, nie miał pełnego mikrocyklu, więc nie chcieliśmy go obciążać pełnym meczem. Tak samo było w przypadku Luisa Silvy. Portugalczyk miał kilka dobrych momentów, parę razy pokazał swoje umiejętności. Jeżeli chodzi o bramkarzy, to w drugiej połowie Jakub Szymański nie miał zbyt wiele roboty poza jednym kontratakiem. Przed przerwą Odra też nie miała wielu sytuacji, najgroźniejszą my jej sprezentowaliśmy.
Bartek Pawłowski wyjechał na leczenie, to jest sytuacja związana jeszcze z poprzednim sezonem. Chcieliśmy, żeby teraz to wszystko skumulował, żeby od poniedziałku wznowić treningi. Jordi Sanchez też do nas wróci w poniedziałek i zobaczymy, czy będzie trenował, czy stanie się to dopiero na obozie. Julek Letniowski również dostał wolne. Czekamy na pewne decyzje i zobaczymy, jak to się potoczy w najbliższych dniach.

Luis Silva: Pierwsze wrażenie z gry dla Widzewa jest niesamowite. Przyszły nas oglądać tłumy ludzi, mimo że od naszego miasta dzieli nas półtorej godziny drogi. Oczywiście jesteśmy rozczarowani wynikiem, ale to był nasz pierwszy mecz i jestem pewny, że od tej chwili będzie tylko lepiej. Jestem dobrej myśli, jednak mamy wiele elementów do poprawy i pracy do wykonania. Atmosfera w szatni jest bardzo dobra, pracujemy bardzo ciężko, bo chcemy być gotowi do startu sezonu. Chciałbym podziękować wszystkim kibicom za przybycie, było tutaj czuć energię Widzew. Zrobimy wszystko, by fani miele powodów do radości.

Antoni Klimek: Bardzo się cieszę, że mogłem zadebiutować, choć na razie w nieoficjalnym meczu. Jeszcze trochę pracy i czasu do sezonu zostało. Rzeczywiście w sparingach wynik jest sprawą drugorzędną, ale ważne jest to, żebyśmy łapali powoli rytm. Jestem pewny, że w końcu zaczniemy wykorzystywać sytuacje i bramki będą padać. Za mną dopiero kilka dni w tej drużynie, ale czuję się bardzo dobrze. Zawodnicy w szatni są naprawdę bardzo sympatyczni, cały zespół chce pracować i się rozwijać. I według mnie to właśnie jest najważniejsze, żebyśmy jako całość szli do przodu. To jest coś niesamowitego, że tylu kibiców pojawiło się na tym sparingu. Jestem ciekaw, jak to będzie na meczach ligowych.

Oto transmisja z meczu zarejestrowana przez Widzew TV.