Udany debiut Brozia w reprezentacji

Daniel Kawczyński
Defensor Widzewa Łódź - Łukasz Broź doczekał się debiutu w reprezentacji Polski. W towarzyskim spotkaniu wygranym z Macedonią (4:1) zagrał od pierwszego do ostatniego gwizdka. W tym czasie zapisał na koncie asystę przy drugiej bramce.

Debiut w "biało-czerwonych" barwach może zaliczyć do udanych. Zaczął spokojnie, od wywiązywania się z zadań defensywnych na prawej stronie, ale z upływem minut coraz bardziej wychodził do przodu: wspomagał i przyspieszał akcje skrzydłowe, często posyłając dokładne wrzutki i podania.

W 23. minucie otrzymał podanie na bok od Pawła Wszołka, dośrodkował na dalszy słupek, gdzie czyhał Szymon Pawłowski i z najbliżej odległości wpakował piłkę do pustej siatki. Kwadrans po zmianie stron prawy defensor Widzewa mocno strzelił futbolówkę w pole karne i omal nie zaskoczył zbyt wysuniętego bramkarza. O obronie nie zapominał: zaliczał odbiory, przerywał akcje, w 67. minucie zatrzymał zagrożenie przed linią bramkową, gdy fatalny błąd przy wybiciu wrzutki popełnił Łukasz Skorupski.