Van der Biezen dla Ekstraklasa.net: Zrobiłem to dla kibiców, drużyny i siebie

Przemysław Wojewoda
Cracovia - Wisła Kraków 1:0
Cracovia - Wisła Kraków 1:0 GrzegorzSroka.com
- Czy jestem bohaterem? Nie wiem, cieszę się, że mogłem to zrobić dla kibiców, drużyny i przede wszystkim dla samego siebie - powiedział strzelec zwycięskiego gola w derbach Krakowa.

To jest najważniejszy gol w twojej karierze?
Sam nie wiem. Myślę, że ten gol dał wiele szczęścia całej rzeszy ludzi. Kiedyś strzeliłem gola w moim byłym klubie. Graliśmy w play-offach i strzeliłem zwycięskiego gola na 1:0 i wydaje mi się, że to był ten najważniejszy gol. To było dwa lata temu.

Jak udało ci się strzelić gola w takiej sytuacji?
Nie pamiętam wszystkiego do końca, ale Saidi świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, miałem obrońcę na plecach, ale zdołałem trącić piłkę głową. Kiedy spadałem na ziemię, nie do końca wiedziałem czy trafiłem.

Strzelając zwycięskiego gola jesteś bohaterem połowy miasta, gratuluję.
Tak, dziękuję. Dla połowy miasta jestem bohaterem, ale dla drugiej połowy... (śmiech). Sam nie wiem kim dla nich jestem.

Wisła była dzisiaj lepszy zespołem, jeżeli mówimy o kwestiach czysto piłkarskich?
Myślę, że w drugiej połowie grali pod ogromną presją, stwarzali dużo sytuacji, starali się rzucać długie piłki na wolne pole. To była dla nas trudna sytuacja, ale świetnie w bramce spisywał się nasz bramkarz. Kilka razy ratował nas przed wyrównaniem.

Przed meczem wiele osób zastanawiało się kto wystąpi w wyjściowej jedenastce. Ty czy Andrzej Niedzielan. Wydawało się, że twoja forma nie jest zbyt dobra.
Ciesze się, że trener postawił dzisiaj na mnie. Zdobyłem w końcu gola, teraz może będzie lepiej.

Na boisku było kilka spięć, trochę walki i kłótni pomiędzy zawodnikami obu drużyn.
Tak, czasem ten mecz nie wyglądał za dobrze, doszło do ostrych kłótni, ale to nie ważne. Wygraliśmy 1:0 i mamy trzy punkty.

Robert Maaskant może teraz zostać zwolniony, czujesz się jakoś winny?
Zostanie zwolniony?

To możliwe.
Przykro mi z jego powodu, ale myślę, że w zeszły roku wykonał świetną robotę, doprowadził Wisłę do mistrzostwa. Przykro mi, ale ja gram w Cracovii i zdobywam gole dla niej. Na prawdę mi szkoda.