W czwartek kary za mecz Pucharu Polski na szczeblu centralnym, Wisła Sandomierz - Korona Kielce

Fragment meczu, Wisła - Korona.
Fragment meczu, Wisła - Korona. Paweł Jańczyk
W czwartek Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej podejmie decyzje w sprawie ewentualnych kar za zajścia jakie miały miejsce podczas meczu Pucharu Polski, Wisła Sandomierz - Korona Kielce.

Mecz pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym, Wisły z Koroną został na początku drugiej połowy przerwany na około 30 minut, w związku z burdami na trybunach i wtargnięciem kibiców na płytę boiska.

Mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem wygraną 3:2 Wisły i tym samym wyeliminowania z dalszych rozgrywek zespołu Lotto Ekstraklasy, Korony Kielce. Wisła awansowała do drugiej rundy, gdzie podopieczni trenera Dariusza Pietrasiaka zagrają z byłym zespołem ekstraklasy, obecnie pierwszej ligi, Podbeskidziem Bielsko-Biała.

We wtorek Wisła, która jest gospodarzem tego meczu poda ostateczny termin, w którym ten mecz zostanie rozegrany. Są dwa terminy na rozegranie tego meczu, środa 31 października godzina 14 lub środa 7 listopada, godzina 13.

Póki co przed Wisłą kolejne mecze o trzecioligowe punkty. W niedzielę na własnym stadionie, sandomierzanie zagrają z ostatnią w tabeli Sołą Oświęcim. W tym meczu nie zagrają dwaj podstawowi piłkarze, Jarosław Piątkowski, który musi pauzować za czerwoną kartkę, jaką dostał w meczu z Avią Świdnik. Został ukarany dwoma meczami, nie zagrał już z Motorem w Lublinie, mecz z Sołą będzie drugim. Nie zagra także Michał Mokrzycki, który ma złamaną jedną z kości stopy.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: W czwartek kary za mecz Pucharu Polski na szczeblu centralnym, Wisła Sandomierz - Korona Kielce - Echo Dnia Świętokrzyskie