W sparingu Korona Kielce testowała napastnika

dor
Amer Halilic (z lewej) był testowany w sobotnim sparingu. Zdobył czwartą bramkę dla Korony. Dorota Kułaga
W meczu kontrolnym z Tatran Krasno nad Kysucou wygranym 4:0 w zespole Korony Kielce testowany był Amer Halilic.

Wszedł w 61 minucie za Jacka Kiełba. W 75 minucie zdobył bramkę ładnym strzałem w okienko.

Halilić ma 19 lat, jest obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi (193 cm wzrostu). Jest środkowym napastnikiem. Jest pochodzenia bośniackiego, ma obywatelstwo niemieckie, wiele lat spędził w Kanadzie. Jak bardzo młody gracz trafił do akademii kanadyjskiego klubu FC Edmonton.

W 2016 roku podpisał kontrakt z niemieckim klubem Wacker 90 Nordhausen. Ten transfer był dla kanadyjskiej akademii dużym wydarzeniem. W Niemczech, w pierwszej drużynie, grającej na czwartym poziomie rozgrywek w Regionalliga Nordost Halilic najwyraźniej się nie przebił; ostatnio figurował jako gracz drugiej drużyny Wacker 90 Nordhause występującej na szóstym poziomie niemieckich rozgrywek w Thüringenliga. W sezonie 2017/2018 Halicic rozegrał 11 meczów, na boisku spędził 814 minut, strzelił jednego gola. Kontrakt z niemieckim klubem ma podpisany do 30 czerwca 2018 roku.

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

Materiał oryginalny: W sparingu Korona Kielce testowała napastnika - Echo Dnia Świętokrzyskie