Warta Poznań przegrywa z Rakowem Częstochowa aż 0:3. Wysoka porażka jest symbolem marazmu Zielonych

Jakub Kowalski
Warta Poznań oddała zaledwie jeden celny strzał w meczu z Rakowem Częstochowa. W taki sposób Zieloni nie są w stanie zdobywać punktów w naszej lidze. Bartłomiej Romanek
Warta Poznań i jej kolejne porażki powoli przestają być zaskoczeniem. Zieloni w fatalnym stylu polegli z Rakowem Częstochowa 0:3 i zadomowili się na dobre w strefie spadkowej. Podopieczni Piotra Tworka nie potrafią zdobyć punktów już od trzech ligowych spotkań, a w ośmiu meczach tylko raz skierowali piłkę do bramki rywali. Sytuacja w drużynie jest dramatyczna i trudno szukać jakiegokolwiek usprawiedliwienia.

Spotkanie z Rakowem Częstochowa, podopieczni Piotra Tworka rozpoczęli w zaskakującym ustawieniu z piątką obrońców. Do pierwszego składu wrócił kapitan Warty Poznań, Bartosz Kieliba, dla którego był to dopiero drugi występ w tym roku. Ostatni raz zagrał 15 lutego w meczu z Zagłębiem (1:0). Szkoleniowiec Zielonych nastawił się w szczególności na defensywę, mimo że największym problemem zespołu jest przecież brak skuteczności w ataku. To miał być plan, o którym trener mówił na przedmeczowej konferencji prasowej.

Początek meczu całkiem dobrze układał się dla warciarzy, którzy w 7. minucie stworzyli najpoważniejsze zagrożenie pod bramką Kacpra Trelowskiego. Piłkę zza pola karnego uderzył Mateusz Kupczak, ale Rakowa przed stratą bramki uratował delikatny rykoszet. Gospodarze z każdą kolejną minutą przejmowali inicjatywę i dążyli do jak najszybszego przełamania defensywy Zielonych.

Zamierzony efekt przyniósł sprytnie rozegrany przez Rakowa stały fragment gry. Ivi Lopez z narożnika boiska podbił piłkę nad jednym z zawodników Warty, dopadł do niej niepilnowany Fran Tudor i przedłużył ją w okolice bramki Adriana Lisa. Tam znakomicie odnalazł się Milan Rundić, który wygrał pojedynek powietrzny z Ivanovem oraz Ławniczakiem i umieścił futbolówkę w siatce.

Po stracie bramki goście zyskali więcej odwagi i śmielej ruszyli do przodu, co wiązało się ze sporym ryzykiem kontrataków ze strony podopiecznych Marka Papszuna. W końcówce pierwszej połowy wydawało się, że Warcie uda się zaskoczyć defensywę Rakowa, ale wystarczyło jedno znakomite zagranie na wolne pole do Vladislavsa Gutkovskisa, który wyprzedził stoperów Zielonych i pokonał bezradnego Adriana Lisa. Sędzia liniowy początkowo zasygnalizował spalonego, ale wideoweryfikacja rozwiała wątpliwości i do szatni oba zespoły udały się przy wyniku 2:0.

Warta Poznań po jednym z największych sukcesów w historii klubu, jakim było zajęcie 5. miejsca w zeszłym sezonie PKO Ekstraklasy, znowu dokonała rewolucji kadrowej. Z drużyny, licząc wypożyczenia z klubu czy rozwiązania kontraktów, odeszło aż 17 zawodników. Sprawdzamy, gdzie odeszli byli warciarze i co teraz robią.Zobacz losy piłkarzy, którzy odeszli latem z Warty Poznań --->

Warta Poznań jak co sezon przeszła letnią rewolucję. Klub op...

Po zmianie stron Raków całkowicie zdominował zespół z Poznania i błyskawicznie dołożył kolejne trafienie, które zamknęło mecz już na samym początku drugiej połowy. Po raz kolejny Zieloni dali się zaskoczyć ze stałego fragmentu gry. Gospodarze mieli spory apetyt na kolejne gole, a przed znakomitą szansą stanął Ivi Lopez. Piłka po jego strzale szczęśliwie zatrzymała się pod nogami golkipera Warty.

Spotkanie do samego końca toczyło się już wyłącznie pod dyktando zawodników Marka Papszuna, którzy dzięki zwycięstwu nad Zielonymi, awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli. Poznaniacy na dobre zadomowili się w strefie spadkowej, w której spędzą na pewno najbliższe dwa tygodnie przerwy na reprezentację. To nie będzie łatwy okres dla Dumy Wildy.

Raków Częstochowa - Warta Poznań 3:0
Bramki: Rundić (23), Gutkovskis (45), Niewulis (48)

Raków: Kacper Trelowski - Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek, Milan Rundić - Fran Tudor, Walerian Gwilia, Marko Poletanović, Mateusz Wdowiak - Ivi Lopez, Sebastian Musiolik (31. Vladislavs Gutkovskis), Alex Guedes

Warta: Adrian Lis - Jan Grzesik, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Aleks Ławniczak, Konrad Matuszewski - Jayson Papeau (46. Mateusz Kuzimski), Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak (46. Michał Kopczyński), Milan Corryn (77. Mario Rodriguez) - Adam Zrelak (61. Szymon Czyż)

Tak oceniliśmy piłkarzy Warty Poznań za mecz z Rakowem Częstochowa:

Warta Poznań nie przerwała złej passy w starciu z wyżej notowanym Rakowem Częstochowa. Przegrali jak najbardziej zasłużenie i nie pokazali nic takiego, co wskazywałoby na rychłe wyjście z kryzysu. Słabo dysponowanym piłkarzom nie pomógł trener Piotr Tworek, który przeciwko wicemistrzom Polski postanowił zagrać wyjątkowo defensywnie, zakładając, że jedynym sposobem na wywiezienie punktów  spod Jasnej Góry będzie... obrona Częstochowy. Tymczasem gospodarzy można było powstrzymać tylko zaskakującym atakiem. Trudno się było jednak o niego pokusić, mając na boisku trzech ofensywnych graczy.Zobacz oceny piłkarzy Warty Poznań za mecz z Rakowem --->

Warta Poznań dalej w kryzysie po mecz z Rakowem Częstochowa ...

WAGs Warty Poznań. Oto żony i partnerki piłkarzy Zielonych -...