Dariusz Kuczmera, Krzysztof Szymczak
Aż pięć goli obejrzeli kibice Widzewa w meczu ich drużyny z Górnikiem Zabrze. Niestety, nie doczekali się zwycięstwa swej drużyny w Sercu Łodzi. Od 17 lutego, kiedy to Widzew pokonał Śląsk 1:0, kibice wypełniali stadion przy al. Piłsudskiego i oglądali takie mecze: Widzew - Warta 0:2, Widzew - Lech 1:2, Widzew - Stal 0:2, Widzew - Piast 2:3 i w sobotę Widzew - Górnik 2:3. Serce Łodzi jest pęknięte.

Pierwszy gol padł w 20 minucie. Dośrodkował Patryk Stępiński, a precyzyjną główką popisał się Bartłomiej Pawłowski. Nieco ponad kwadrans cieszyliśmy się z prowadzenia. W 39 minuce po stracie piłki przez Ernesta Terpiłowskiego strzelił płasko Dani Pacheco, a piłka po palcach Henricha Ravasa wpadła do siatki. To był szok dla widzewiaków, którzy pięć minut później stracili drugiego gola po strzale Borisa Sekulicia.
Po zmianie stron długo utrzymywał się wynik 1:2. Do 72 minuty, kiedy to strzał Daisuke Yokoty w krótki róg zaskoczył Henricha Ravasa. Zrobiło się 1:3.
Na osiem minut przed końcem Andrejs Ciganiks po akcji Bartłomieja Pawłowskiego silnym strzałem zdobył kontaktowego gola. Na wyrównanie zabrakło widzewiakom czasu i chyba umiejętności.
Widzew Łódź - Górnik Zabrze 2:3 (1:2)
1:0 Bartłomiej Pawłowski (20), 1:1 Dani Pacheco (39), 1:2 Boris Sekulić (44), 1.3 Daisuke Yokota (72), 2:3 Andrejs Cigaņiks (82).
Żółte kartki: Hanousek, Szota - Szcześniak.
Sędziował: Karol Arys (Szczecin).
Widzów: 17.481.
Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Mateusz Żyro (46, Martin Kreuzriegler) - Paweł Zieliński (59, Andrejs Cigaņiks), Ernest Terpiłowski (73, Fabio Nunes), Marek Hanousek (59, Juljan Shehu), Dominik Kun, Bartłomiej Pawłowski, Mato Milos - Jordi Sanchez (78, Kristoffer Hansen). Trener: Janusz Niedźwiedź.
Górnik: Daniel Bielica - Boris Sekulić, Emil Bergström, Richard Jensen (80, Kryspin Szcześniak), Erik Janża - Paweł Olkowski (70, Kanji Okunuki), Damian Rasak, Lukas Podolski, Dani Pacheco (85, Jean Mvondo), Daisuke Yokota (85, Robert Dadok) - Szymon Włodarczyk (70, Piotr Krawczyk). Trener: Jan Urban.