Wisła Kraków. Kolejna porażka "Białej Gwiazdy" w sparingu. Wiślacy ulegli Puszczy Niepołomice

krk
Wisła przegrała sparing z Puszczą Niepołomice 2:3
Wisła przegrała sparing z Puszczą Niepołomice 2:3 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Wisła Kraków uległa w grze kontrolnej pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Sparingowe spotkanie rozegrano w bazie treningowej "Białej Gwiazdy" w Myślenicach. W środę wiślacy wylatują na obóz to tureckiej Antalyi.

Dla targanej kłopotami finansowymi Wisły był to trzeci sparing rozegrany tej zimy. W pierwszym krakowianie pokonali Wisłę Sandomierz (3:2). W kolejnym ulegli 2:3 rywalowi zza miedzy, Garbarni. W meczu z pierwszoligowcem w wiślackiej jedenastce po raz pierwszy po powrocie wystąpił Jakub Błaszczykowski. 105-krotny reprezentant Polski zagrał także we wtorkowej grze kontrolnej z Puszczą.

W pierwszej połowie Maciej Stolarczyk postawił na mocniejszą jedenastkę. Oprócz Błaszczykowskiego na murawie pojawili się Marcin Wasilewski, Rafał Pietrzak, Kamil Wojtkowski czy dopiero co zakontraktowani Lukas Klemenz i Łukasz Burliga. Wynik spotkania otworzyła jednak Puszcza. W 29. minucie Bartosz Widejko pokonał Mateusza Lisa strzałem pod poprzeczkę. Wiślacy wyrównali osiem minut później. Do bramki pierwszoligowca po akcji z Krzysztofem Drzazgą trafił Marko Kolar.

Wiele polskich miast może pochwalić się wielofunkcyjnymi halami widowiskowo-sportowymi. Znaczna ich część powstała w XXI wieku. Wśród starszych wyróżnić można kilka architektonicznych perełek. Które polskie hale prezentują się najlepiej? Sprawdźcie TOP 10!

TOP 10 hali sportowych w Polsce. Nowoczesne i pojemne ...

W drugiej połowie na boisku pojawiły się zupełnie nowe jedenastki. W 52. minucie Wisła wyszła na prowadzenie po golu Aleksandra Buksy, ale już kwadrans później Puszcza wyrównała po strzale głową Huberta Tomalskiego. Na trzy minuty przed końcem 25-letni napastnik Puszczy zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Wobec precyzyjnego uderzenie z 10 metrów Michał Buchalik był bez szans.

W środę wiślacy wyruszają na zgrupowanie do Turcji. Krakowianie w planach mają sparingi z Optikiem Rathenow ( 4 poziom rozgrywkowy w Niemczech) oraz Etyrem Wielkie Tyrnowo (bułgarska ekstraklasa). Obie gry kontrolne odbędą się w sobotę.

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Widejko 29, 1:1 Kolar 37, 2:1 Buksa 52, 2:2 Tomalski 67, 2:3 Tomalski 87.

Wisła Kraków: Lis – Palcić, Wasilewski, Burliga, Pietrzak – Klemenz, Szot – Błaszczykowski, Kolar, Wojtkowski – Drzazga.
II połowa: Buchalik – Korczyk, Hoyo-Kowalski, Laskoś, Świątko – Morys, Plewka, Guedes, Kasia, Śliwa – Buksa.

Puszcza Niepołomice: Mleczko – Furtak, Stępień, Stawarczyk, Mikołajczyk – Szczepaniak, Sajdak, Stefanik, Widejko – Dolny, Orłowski.
II połowa: Przybysz – Zagórski, Zając, Bartków, Kura – testowany, Kotwica, Żytek, Żurek, Napołow – Tomalski.