Wymęczony awans Napoli do ćwierćfinału Pucharu Włoch

mgs
W meczu 1/8 finału Pucharu Włoch Napoli długo męczyło się z Udinese i zdołało wywalczyć awans do kolejnej fazy rozgrywek dopiero w serii rzutów karnych.

Piłkarze Napoli bardzo długo męczyli się w 1/8 finału Pucharu Włoch i nie mogli poradzić sobie z ekipą Udinese. Popularne "Zebry" trzeciej sile Serie A postawiły w środowy wieczór bardzo trudne warunki.

90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia, zatem sędzia zarządził dogrywkę. Dodatkowe pół godziny także nie wystarczyło, abyśmy poznali kolejnego ćwierćfinalistę Pucharu Włoch. Gole dla drużyny Rafy Beniteza zdobyli Jorginho i Marek Hamsik, zaś dla Udine trafiali Thereau i Kone. O tym, kto w 1/8 finału zmierzy się z Interem Mediolan zadecydowały zatem rzuty karne.

W konkursie jedenastek nieznacznie lepsi okazali się piłkarz Napoli, którzy pokonali rywali 5:4. W drużynie z Neapolu każdy piłkarz strzelił karnego, z kolei w ekipie gości tego spotkania pomylił się tylko Allan Marques, co przesądziło o porażce Udinese.

Napoli - Udinese 2:2, k. 5:4

Bramki: 65. Jorginho (kar.), 100. Hamsik – 58. Thereau, 104. Kone
Kartki: 70. Jorginho, 94. Mesto, 97. Strinić – 3. Gabriel Silva, 9. Hallberg, 28. Thereau, 44. Widmer, 64. Heurtaux, 68. Widmer

Napoli: Andujar – Mesto, Henrique, Britos, Strinic – Jorginho, Gargano (72. de Guzman), Gabbiadini (84. Callejon), Hamsik, Mertens – Duvan (111. Higuain).

Udinese: Scuffet – Widmer, Heurtaux, Danilo, Pasquale – Jaadi (73. Kone), Allan, Hallberg (76. Guilherme), Gabriel Silva, Bruno, Thereau (73. Aguirre).