red
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica ONLINE. W sobotę (godz. 15.30) Miedź Legnica czeka wyjazdowy mecz w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem. Beniaminkowie stoją przed trudnymi wyzwaniami, choć w o wiele gorszym położeniu jest ekipa z Sosnowca. Doszło tam bowiem do zmiany trenera, choć wcześniejszy - Dariusz Dudek - zapewnił Zagłębiu awans do Ekstraklasy. Miedź ma jednak dobrą sytuację kadrową i zamierza zepsuć debiut nowego szkoleniowca. Gdzie oglądać mecz Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica? Transmisja w telewizji i stream online.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica ONLINE

Dominik Nowak na przedmeczowej konferencji tryskał optymizmem. Nic dziwnego, ponieważ trener legniczan ma dobrą sytuację kadrową. Kluczowi zawodnicy nie narzekają na urazy, co sprawia, że Miedź ma w sobotę powalczyć o zwycięstwo. - Oglądaliśmy zespół z Sosnowca, który nie ma dużo punktów i boryka się z własnymi problemami. Jesteśmy mocno zdeterminowani, aby tam wygrać. Z takim nastawieniem tam jedziemy. Wiemy, jak Zagłębie wygląda w grze obronnej. Chcemy to wykorzystać - przekonuje Nowak.

Z zespołem trenuje już Paweł Zieliński, który w spotkaniu 11. kolejki z Piastem Gliwice (2:2) w 20. minucie musiał opuścić boisko z powodu urazu. Trudno jednak stwierdzić, czy obrońca wyjdzie w podstawowej jedenastce na starcie z Zagłębiem. - Nikomu nie dam miejsca w składzie za nazwisko. Nikomu nigdy nie obiecuję, kto będzie grał od początku. Cieszy mnie, jak mam do dyspozycji wszystkich graczy, bo zwiększa się rywalizacja. Paweł wrócił do treningów i mamy w obronie komfortową sytuację - wyjaśnia opiekun „Miedzianki”.

W przerwie na mecze drużyn narodowych doszło do zmiany na stanowisku trenera sosnowiczan. Dariusza Dudka zastąpił Litwin Valdas Ivanauskas. 52-latek jako piłkarz robił furorę w Bundeslidze i był ulubieńcem kibiców Hamburgera SV. W karierze trenerskiej nie wiedzie mu się natomiast równie dobrze. „Chłopcy znad Brynicy” to 13. zespół, który objął w ciągu ostatnich 14 lat. Do tej pory prowadzone przez niego ekipy nie odnosiły większych sukcesów. - Zagłębie to indywidualności. I tu się skupiamy. Zmiana trenera niekiedy daje efekty na plus, czasem natomiast pogrąża zespół w kryzysie. Nie wierzę w efekt nowej miotły. Aby praca przyniosła efekty, potrzebny jest dłuższy czas - sądzi Nowak.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Pierwszy gwizdek sędziego w meczu Zagłębia i Miedzi w sobotę o godz. 15.30. Transmisja w nSport+. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Dobrynin. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.