3. liga dolnośląsko-lubuska. Faworyci nie zawiedli, Stilon w trudnej sytuacji

Kamil Ptaszkiewicz
Stilon przegrał z rezerwami Śląska Wrocław
Stilon przegrał z rezerwami Śląska Wrocław Artur Szymczak / Polska Press
W miniony weekend zostały rozegrane spotkania w ramach 22. kolejki 3. ligi dolnośląsko-lubuskiej

Największym wydarzeniem tej kolejki było niewątpliwie spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie miejscowy Stilon podejmował na własnym boisku rezerwy wrocławskiego Śląska. Gorzowianie dość szybko wyszli na prowadzenie. W 12. minucie Tomasz Szwiec umieścił piłkę w siatce, strzelając bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Efektowny gol nie zmotywował gospodarzy do podwyższenia wyniku, co poskutkowało tym, ze to goście przejęli inicjatywę. Najpierw w 19. minucie Maciej Matusik zdołał wyrównać wynik spotkania, a tuż przed przerwą bramkę na 2-1 dla Śląska zdobył Wiktor Żytek. Po zmianie stron Śląsk konsekwentnie próbował atakować bramkę gospodarzy. Przez cały mecz Śląsk po prostu lepiej prezentował się na boisku i to wrocławianie wywieźli trzy punkty z północy województwa Lubuskiego. Porażka Stilonu stawia drużynę w mało komfortowej sytuacji. Gorzowianie zajmują obecnie 7. miejsce, które jest ostatnią lokatą gwarantującą pozostanie w lidze.

Ciekawy mecz odbył się także w Karninie, gdzie miejscowy Piast mierzył się z Karkonoszami Jelenia Góra. Gospodarze gładko wygrali 3-0, ale warto wspomnieć, że wszystkie bramki zdobył Mateusz Konefał (7', 41', 48') zdobywając przy tym klasycznego hat-tricka.