3 liga piłkarska. Stal Brzeg wygrała i została liderem

Marcin Sagan
Tomasz Jaworski strzelił trzecią bramkę dla Stali.
Tomasz Jaworski strzelił trzecią bramkę dla Stali. Oliwer Kubus
Będąca beniaminkiem Stal w swoim pierwszym w sezonie meczu wyjazdowym wysoko wygrała w Żmigrodzie 4-1 i dzięki temu awansowała na 1. miejsce w tabeli.

Niezwykle zadowoleni mogą być kibice Stali z postawy swoich podopiecznych. Mądrze przeprowadzone transfery sprawiają, że zdecydowanie najlepszy w poprzedniem sezonie w opolskiej 4 lidze zespół zyskał nową jakość. W sobotę dość boleśnie przekonali się o tym piłkarze ze Żmigrodu.

Stal prowadzenie objęła w 15. min. Po przechwycie piłki w środku pola sam na sam z bramkarzem Piasta Dariuszem Szczerbalem znalazł się Łukasz Żegleń i pokonał go. Kilka minut później Żegleń nie zdołał po raz drugi oszukać Szczerbala, ale ten nie znalazł innego sposobu na powstrzymanie brzeskiego napastnika niż faul. Do rzutu karnego podszedł doświadczony Marcin Nowacki. Golkiper Piast wyczuł jego intencje, ale był bezradny wobec dobitki.

Tuż przed przerwą Żegleń mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Zabrakło mu jednak szczęścia. Dobrze uderzył, ale Szczerbal instynktownie obronił nogą ratując swój zespół przed trzecim ciosem.

Ten brzeżanie wyprowadzili zaraz o przerwie. Zawodnicy ze Żmigrodu wyszli na drugą połowę spotkania zmotywowani do tego by odrabiać straty, ale w 49. min było w zasadzie po meczu. Stal przeprowadziła składną akcję w bocznym sektorze boiska, a wykończył ją efektownym strzałem z półwoleja doświadczony napastnik Tomasz Jaworski.

Ten gol podciął miejscowym skrzydła. Starali się atakować, ale robili to dość czytelnie przez co nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Stali. W 70. min w ich szeregach pojawiła się iskierka nadziei. Piast miał bowiem rzut karny, który wykorzystał Piotr Niewieściuk.

Dziewięć minut później rzut karny miała także Stal po tym jak faulowany był Krzysztof Gancarczyk. Jego pewnym egzekutorem był Paweł Boczarski. Zmylił on Szczerbala i ustali wynik spotkania.

Piast Żmigród - Stal Brzeg 1-4 (0-2)

0-1 Żegleń - 15., 0-2 Nowacki - 29., 0-3 Jaworski - 49., 1-3 Niewieściuk - 70. (karny), 1-4 Boczarski - 79. (karny)
Piast: Szczerbal - Gorczyca (46. Wojtyło), Niewieściuk, Kendzia - Majbroda (65. Olikiewicz), Sołtyński, Celuch, Stachowiak, Badel - Mazurek (61. Zagórski), Krzanowski (46. Kępczyński)..
Stal: Stitou - Mikła, Józefkiewicz, Sikorski, Mazur - Kulczycki (88. Gordzielik), Nowacki (81. Szpak), Boczarski, Gancarczyk - Jaworski (75. Gajda), Żegleń (46. Bonar). Trener Sebastian Sobczak.
Sędziował Jakub Krajewski (Skoczów). Żółte kartki: Szczerbal, Celuch - Gancarczyk. Widzów 250.

Materiał oryginalny: 3 liga piłkarska. Stal Brzeg wygrała i została liderem - Nowa Trybuna Opolska