3 liga. Rezerwy Legii wysoko pokonały beniaminka

Joanna Sobczykiewicz
Marlena Penc
W piątek o godz. 19. Legia II prowadzona przez trenera Krzysztofa Dębka zmierzyła się z jak do tej pory niepokonanym beniaminkiem III ligi grupy I Victorią Sulejówek. Rezerwy Legii wygrały wysoko, bo aż 5:1. Bramki zdobywali: Tsubasa Nishi, Mateusz Majewski, Michał Masłowski, Robert Bartczak i Aleksander Waniek. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Daniel Smuga.

Tym razem piłkarze Legii II zostali wsparci tylko przez czterech graczy na co dzień trenujących z pierwszym zespołem. Byli to: bramkarz Jakub Szumski, obrońca Mateusz Żyro, pomocnik Miłosz Szczepański oraz Łukasz Moneta, który wystąpił na lewej obronie.

Od początku spotkania było widać wyraźną przewagę gości, którzy objęli prowadzenie już w piątej minucie. Tsubasa Nishi oddał świetny strzał zza pola karnego, na dodatek przy nieudanej interwencji jednego z obrońców Victorii. Zaskoczony Mateusz Łysik nie miał żadnych szans na obronę. Piłka przeleciała tuż obok niego i wpadła do bramki.

Drugiego gola strzelił nowy napastnik Legii II, były gracz Pelikana Łowicz Mateusz Majewski. Dostał dobre podanie z prawej strony od Aleksandra Wańka i nożycami wpakował futbolówkę do bramki Łysika. Rezerwy warszawskiej Legii prowadziły już 2:0 i zdecydowanie lepiej prezentowały się od beniaminka z Sulejówka. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie w zespole Legii doszło do pierwszej zmiany. Łukasza Monetę zmienił Bartosz Olszewski. Młodego obrońcy nie oglądaliśmy w poprzednim meczu z Ostródą, ponieważ został oddelegowany na spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów z Cracovią.

Tak samo szybko, jak Legia II rozpoczęła pierwszą połowę dobrze weszła w drugą. W 51. minucie gola strzelił Michał Masłowski, który został na stałe zesłany do rezerw, aż do momentu kiedy nie znajdzie nowego klubu. Legia dała mu wolną rękę na znalezienie innego pracodawcy. Jacek Magiera nie widzi bowiem dla niego miejsca w swoim zespole. Znów z dobrej strony pokazał się Majewski, który wypuścił Masłowskiego sam na sam z bramkarzem. Golkiper musiał uznać wyższość pomocnika rezerw Legii i skapitulował po raz trzeci.

Na kolejne gole nie musieliśmy długo czekać. Legioniści bez skrupułów wykorzystywali błędy gospodarzy. W 61. minucie do bramki trafił Robert Bartczak. Otrzymał podanie od Masłowskiego, a jeden z obrońców nie zdążył z kryciem. W taki sposób jeszcze do niedawna pomocnik Zagłębia Sosnowiec posłał futbolówkę między nogami golkipera wprost do siatki.

Zaledwie trzy minuty później Victorię dobił Aleksander Waniek. Na boisku leżał jeden z piłkarzy z Sulejówka, lecz legioniści nie przerwali akcji. Piłka znalazła się pod nogami Masłowskiego, a ten świetnie zauważył niepilnowanego Wańka. Zanotował drugą asystę tego dnia. Pomocnik z rocznika 98 wbiegł w pole karne i technicznie strzelił nad kładącym się bramkarzem.

Beniaminek nie okazał się tak łatwym przeciwnikiem, jak można byłoby pomyśleć po końcowym rezultacie. Kilkakrotnie gospodarze napsuli krwi Kubie Szumskiemu, zmuszając go do interwencji. Tylko w jednej sytuacji musiał on uznać wyższość rywala. Już w końcówce spotkania, a dokładnie w 85. minucie z dobrą akcją wyszedł Kacper Roszak-Kasza. Zagrał na lewo do Daniela Smugi, a ten oddał mocny strzał. Szumski instynktownie piąstkował przed siebie, a do piłki ponownie dopadł Smuga. Spróbował jeszcze raz, z ostrego kąta. Opłaciło się, bo futbolówka minęła zaskoczonego Szumskiego i wpadła do bramki. Tym samym Victoria zmniejszyła rozmiar porażki, strzelając honorowego gola.

Kolejne spotkania w ramach rozgrywek III ligi grupy I odbędą się w środę 23 sierpnia. Legia II zmierzy się w Ząbkach ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a Victoria pojedzie do Zambrowa, gdzie zagra z Olimpią. Oba mecze zostaną rozegrane o godzinie 17.

Victoria Sulejówek - Legia II Warszawa 1:5 (0:2)

Bramki: Daniel Smuga (85. min) - Tsubasa Nishi (5. min), Mateusz Majewski (29. min), Michał Masłowski (51. min), Robert Bartczak (61. min), Aleksander Waniek (64. min)

Legia II Warszawa: Jakub Szumski - Łukasz Turzyniecki, Tomasz Wełnicki (c), Mateusz Żyro, Łukasz Moneta (46' Bartosz Olszewski) - Miłosz Szczepański, Aleksander Waniek, Tsubasa Nishi (69' Grzegorz Aftyka), Michał Masłowski, Robert Bartczak (64' Piotr Cichocki) - Mateusz Majewski (67’ Michał Góral).

Rezerwowi: Józef Burta, Mateusz Bondarenko.

Victoria Sulejówek: Mateusz Łysik - Norbert Jędrzejczyk, Dawid Makuch (70' Bartłomiej Szulim), Michał Dobkowski, Daniel Smuga, Sebastian Pindor, Rafał Goluch (83’ Daniel Cichocki), Bartosz Bobrowski, Wojciech Gorczyca, Krzysztof Możdżonek (62' Wiktor Lach), Samuelson Odunka (70’ Kacper Roszak-Kasza)

Rezerwowi: Piotr Pruszyński, Julian Świątek, Jan Dźwigała.

Letnie transfery w Ekstraklasie - kto przyszedł, kto odszedł?