3 Liga. Star Starachowice zremisował z Wiślanami, remis Czarnych Połaniec z Garbarnią Kraków, a KSZO 1929 Ostrowiec pokonał Unię Tarnów

Bartosz Wartałowicz
Dorota Kułaga
Czarni Połaniec zremisowali 0:0 w Krakowie z Garbarnią. Śledźcie też wyniki innych meczów 3 Ligi. Andrzej Banaś
W dniach 8-9 września grała 3 liga grupa 4. W 7 kolejce Star Starachowice zremisował 1:1 na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice, Czarni Połaniec bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Garbarnią Kraków, a KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 3:0 z Unią Tarnów.

Gra 3 Liga grupa 4. Remisy Czarnych i Staru. KSZO wygrał u siebie z Unią

KS Wiązownica - Podhale Nowy Targ 2:2 (1:1)
Bramki: Michał Musik 33, Kornel Rębisz 90 - Marcin Michota 1, Bartłomiej Purcha 64

Wiślanie Jaśkowice - Star Starachowice 1:1 (0:1)
Bramki: Jakub Seweryn 85 - Szymon Kot 27.
Star: Lipiec - Majdanewycz (85. Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański (67. Zając) - Ambrozik (73. Kośmider), Duda - Handzlik (67. Mikos), Puton, Kot - Śliwiński (67. Stanisławski).
Wiślanie: Leszczyński – Bociek, Lewiński, Morawski – Gruszkowski (64 Strózik), Dynarek, Rakowski (90+2 Nowakowski), Krasuski (64 Wiśniewski), Tetych (79 Jaklik) – Adisa, Radwanek (64 Seweryn).
Sędziował: Dominik Panek (Lubliniec).
Żółte kartki: Dynarek, Lewiński, Adisa, Strózik (Wiślanie) - Bracik (Star).
Widzów: 200.

Star prowadził po golu Szymona Kota w 27 minucie. W pierwszej połowie mógł podwyższyć wynik, ale brakowało precyzji. W końcówce gospodarze wyrównali. Jakub Seweryn - najlepszy snajper Wiślan z IV ligi. W 85 minycie po podaniu Adisy, strzałem po ziemi z 12 metrów doprowadził do wyrównania.

-Prowadziliśmy i niewiele zabrakło nam do zdobycia trzech punktów. Gospodarze przycisnęli w końcówce, stworzyli stuprocentowa okazję, która wykorzystali. My byliśmy lepsi do 60 minuty, gospodarze w końcówce. Skończyło się remisem, myślę, że w sumie jest to sprawiedliwy wynik

- powiedział Tadeusz Krawiec, trener Staru Starachowice.

Orlęta Radzyń Podlaski - Wisłoka Dębica 1:1 (1:1)
Bramki: Adrian Duchnowski 80 - Łukasz Siedlik 50

Garbarnia Kraków - Czarni Połaniec 0:0
Garbarnia: Bartusik - Morys, Kajpust, Czekaj, Cukrowski (76 Sutor) - Nowak (68 Sowiński), Opalski (61 Żurek), Klec, Duda, Grzybowski - Durda (76 Szuta).
Czarni: Wieczerzak - Smoleń, Bawor, Bakowski, Misztal - Kałaska, Guca (60 Wiktor) - Łąk (60. Mucha), Wójcik (60 Chmielowiec), Banik (80 Sumara) - Martinez.
Żółte kartki: Bawor, Misztal, Wiktor, Kałaska, Sumara, Mucha
Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice)

W mecz lepiej weszli gospodarze z Krakowa, którzy stwarzali sobie sytuacje, ale dobrze w bramce Czarnych spisywał się Marcin Wieczerzak. Zawodnicy z Połańca nie pozostawali dłużni, ale czujni byli obrońcy Garbarni. W drugiej odsłonie meczu więcej inicjatywy ofensywnej było po stronie przyjezdnych, którzy mogli wyjść na prowadzenie, ale Michał Banik przegrał w sytuacji sam na sam z Bartusikiem.

- W pierwszej połowie zawody były wyrównane, pierwsze 15 minut ze wskazaniem na rywala, ale w drugiej połowie to my przeważaliśmy i dochodziliśmy do sytuacji. Moi zawodnicy przeszli ogromne mentalne przeobrażenie, że po remisie w Krakowie siedzieli smutni w szatni - powiedział trener Czarnych Michał Szymczak.

Chełmianka Chełm - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0)
Bramka: Krystian Mroczek 35
Siarka: Zoch - Bieniarz, Woś (46. Bierzało), Szymocha, Sułkowski - Kaliniec, Kumorek (46. Feret), P. Lisowski (72 Mróz), Prusiński (46. Cichocki) - Orlik, Krzysztofek (72. Kalamvokis)

Avia Świdnik - Świdniczanka Świdnik 1:3 (0:1)
Bramki: Kamil Rozmus 66 - Hubert Kotowicz 14, Tomasz Midzierski samobójcza 85, Michał Zuber 89

Karpaty Krosno- Sokół Sieniawa 0:1

[b]KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Unia Tarnów 3:0 (2:0)b]
Bramki: Damian Mężyk 25, Michał Nawrot 37, Jarosław Lis 87
KSZO: Klon - Jarzynka, Domagała (84 Żebrowski), Mężyk, Brągiel (84 Lis) - Orlik, Szynka (46 Zdyb), Kołoczek, Nawrot - Zimnicki (65 Lipka) - Pisarek (70 Mazurek)
Żółte Kartki: Zdyb, Zimnicki, Brągiel, Mazurek

KSZO po nieudanym początku sezonu notuje już 4 zwycięstwo z rzędu. Zespół Rafała Wójcika nie dał szans Unii Tarnów. Wynik otworzył w 25 minucie stoper pomarańczowo-czarnych - Damian Mężyk, a 12 minut później za sprawą Michała Nawrota było już 2:0 i na przerwę w znacznie lepszych nastrojach schodzili gospodarze. Na gole kibice zgromadzeni na stadionie w Ostrowcu Świętokrzyskim musieli czekać aż do samej końcówki meczu bo w 87 minucie spotkania wynik ustalił letni nabytek KSZO - Jarosław Lis.

Podlasie Biała Podlaska - Wieczysta Kraków 3:2 (1:0)
Bramki: Marcin Pigiel 45 z karnego, Krzysztof Salak 68, Jarosław Kosieradzki 77 - Manuel Torres 57 (k), Christoph Knasmüllner 72.

• 1. Avia Świdnik 7 15 18-8
  • 2. Garbarnia Kraków 7 14 12-5
  • 3. Czarni Połaniec 7 14 14-8
  • 4. Siarka Tarnobrzeg 7 13 13-4
  • 5. Wieczysta Kraków 7 12 22-12
  • 6. Star Starachowice 7 12 13-4
  • 7. Podlasie Biała Podlaska 7 12 10-5
  • 8. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 7 12 12-8