4 liga piłkarska. Małapanew Ozimek - KS Krasiejów 7-1

Wiktor Gumiński
Zawodnik Małejpanwi Kacper Kamiński był jednym z elementów świetnie grającego tercetu ofensywnego. Oliwer Kubus
Piłkarze z Ozimka całkowicie zdemolowali lokalnego rywala.

Ani przez moment nie było najmniejszych wątpliwości, która drużyna z gminy Ozimek prezentuje obecnie wyższy poziom. Gracze miejscowej Małejpanwi od początku narzucili swoje warunki gry i po raz kolejny udowodnili, że wrócili już na właściwe tory. Trzy punkty zapewnili sobie praktycznie po niespełna 20 minutach.

Wielkie strzelanie rozpoczął w 14. min Piotr Stępień. Po tym trafieniu podopieczni trenera Dariusza Kaniuki zachowali się niczym wytrawny bokser. Kiedy przeciwnik był wyraźnie oszołomiony, nie zwolnili tempa i wyprowadzili dwa kolejne zabójcze ciosy.

W ślady napastnika ozimskiego zespołu poszli Tomasz Suchecki oraz Adrian Zyla i w 19. min prowadził on już 3-0. A następnie, jeszcze przed przerwą, dwoma celnymi uderzeniami z dystansu popisał się Kacper Kamiński. Pięciobramkowa zaliczka na półmetku i bezdyskusyjna kontrola boiskowych wydarzeń skłoniła trenera Małejpanwi do przeprowadzenia w przerwie aż potrójnej zmiany, w celu dania okazji do odpoczynku kilku mocniej eksploatowanym piłkarzom.

W drugiej połowie gospodarze już nie wywierali na rozbitej ekipie z Krasiejowa tak dużej presji, ale i tak dołożyli do swojego dorobku jeszcze dwa trafienia. Jako pierwsi gola zdobyli w niej jednak goście. W 62. min po wrzutce Patryka Foksa najlepiej w polu karnym zachował się Adam Sobota. Później jednak na 6-1 podwyższył Stępień, wykorzystując kardynalny błąd bramkarza rywali, a wynik rywalizacji ustalił celną główką Zyla. Tym samym wszyscy trzej napastnicy drużyny z Ozimka strzelili po dwa gole.

Małapanew Ozimek - KS Krasiejów 7-1 (5-0)
Bramki: 1-0 Stępień - 14., 2-0 Suchecki - 16., 3-0 Zyla - 19., 4-0 Kamiński - 27., 5-0 Kamiński - 36., 5-1 Sobota - 62., 6-1 Stępień, 7-1 Zyla - 82.
Małapanew: Lech - P. Wróblewski (46. Rejowski), Riemann, Suchecki - Komor, Górniaszek (46. Gawlik), T. Wróblewski (64. Bienias), Kuchta (46. Semik) - Kamiński, Zyla, Stępień. Trener Dariusz Kaniuka.
KS Krasiejów: Jarosiński - Serwuszok, T. Mainka, Bonk, Świerc - Plucik, Konik, Sobota, Foks (67. Ozimek) - Machnik (81. Winiarski), Słupik. Trener Mateusz Pinkawa.
Żółte kartki: Zyla - Serwuszok, Sobota, Słupik.
Sędziował Tomasz Okaj (Kluczbork).
Widzów 180.

Materiał oryginalny: 4 liga piłkarska. Małapanew Ozimek - KS Krasiejów 7-1 - Nowa Trybuna Opolska