Marcin Jastrzębski
Sokół (na czerwono) przeważał w drugiej połowie, ale Sanok po zdobyciu trzech goli w pierwszej połowie mógł spokojnie czekać na to, co zaproponują rywale Marcin Jastrzębski
Sanoczanie słabo zaczęli rundę wiosenną. W środę przełamali się w pucharowym starciu z Przysietnicą. W Kolbuszowej Dolnej zaprezentowali wzorową skuteczność i dzięki niej zgarnęli pierwszy komplet punktów w tym roku.

Zanim wynik otworzył Szymon Słysz do siatki trafił Sebastian Sobolak, ale był na spalonym. Wyjątkowej urody było trafienie Słysza. Młody gracz Stali popisał się uderzeniem (w zamyśle dośrodkowywał) z ponad 30 metrów.

- Klasyczny centro-strzał - komentowali z ławki rezerwowych jego koledzy. Słysz niedługo po zdobyciu gola doznał kontuzji. Skręcił staw skokowy. Jego zmiennik Gabriel Lusiusz popisał się asystą przy trafieniu Karola Adamiaka.

Sokół nie zdążył się otrząsnąć, bo za chwilę po rzucie rożnym gola zdobył Sobolak. Goście w drugiej połowie mogli dość komfortowo rozgrywać piłkę. Trzeba przyznać, że też zwolnili tempo. Sokół zaś po zmianach zaczął zagrażać bramce Krzanowskiego. Po podaniu Mateusza Prokopa do dobrej sytuacji doszedł Dawid Maziarz. Uderzył z około 15. metrów w słupek.

Kolbuszowianie do samego końca szukali okazji na zdobycie wyrównującej bramki, ale bramkarz Piotr Krzanowski i jego koledzy z linii obrony nie zawodzili.

- Różne kwestie składały się na to, że na początku rundy nam nie szło. Zapominamy o tym. Chłopaki sprawili mi bardzo miły prezent urodziny - podkreślał Mateusz Ostrowski, trener Stali Sanok, który w dniu spotkania z Sokołem skończył 32 lata.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Geo-Eko Wiki Ekoball Stal Sanok 0:3 (0:3)

Bramki: Słysz 14, Adamiak 38, Sobolak 44.

Sokół: Gajda 3 - B. Karkut 5, Gorzelany 5, Świst ż 5, P. Karkut 5 (54 Więcław ż 4) - Serwon 4 (54 Stanowski 5), Prokop 5, Parys 7, Maziarz 6 - Kołacz ż 6 - Korab 5 (65 Dziedzic 5). Trener Eugeniusz Sito.

Ekoball: Krzanowski 7 - Słysz 6 (27 Lusiusz 6), Kokoć 7, Adamiak 7, Wójcik 7 (78 Femin) - Tabisz ż 6, Lorenc 6 (90 Kuzio), Ząbkiewicz 6 (78 Kaczmarski), Baran 7 - Niemczyk 7 (70 Sieradzki 6) - Sobolak 6 (70 Pielech 5). Trener Mateusz Ostrowski.