Paweł Miś
Paweł Miś
Cosmos Nowotaniec po ciekawym widowisku wygrał na własnym stadionie z drużyną JKS-u Jarosław 5:2 (2:0).

Początek spotkania to przewaga gospodarzy, ale bez klarownych okazji do zdobycia gola. W 20.minucie doskonałą sytuację stworzyli sobie przyjezdni. Mateusz Dubaj mocnym strzałem trafił w słupek bramki Cosmosu. Niewykorzystana okazja szybko zemściła się na drużynie z Jarosławia. Minutę później Hubert Pieszczoch precyzyjnym strzałem tuż przy słupku wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gracze trenera Pastuszaka wykreowali sobie jeszcze kilka dobrych akcji. Swoich szans nie wykorzystali m.in. Senko, Pieniążek i Hura. Tuż przed końcem pierwszej połowy miejscowi jednak dopięli swego i na listę strzelców wpisał się Nazar Verbnyy.

W przerwie szkoleniowiec gości dokonał aż trzech zmian i od początku drugiej odsłony roszady w składzie przyniosły zamierzony efekt. Jarosław grał odważniej i w 52. minucie Pilch zdobył bramkę kontaktową. W 66. minucie zdaniem sędziego głównego nieprzepisowo przetrzymywany w polu karnym był Mykytsey. Sam poszkodowany skutecznie wykonał jedenastkę. Dwie minuty później Kopcio pokonał Sharbana i ponownie dał nadzieję gościom.

Końcówka meczu należała jednak do Nowotańca. W 79.minucie Verbnyy odebrał piłkę na połowie boiska i pięknym strzałem pokonał Guridova. Gracze z Jarosławia po utracie gola mieli bardzo duże pretensje do arbitra, bo ich zdaniem pomocnik miejscowych w tej akcji faulował jednego z graczy JKS-u. Sędzia Łukiewicz był innego zdania. W 82. minucie Senko ustalił wynik meczu zdobywając piątą bramkę dla Cosmosu.

Cosmos Nowotaniec – JKS Jarosław 5:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Hubert Pieszczoch 21, 2:0 Nazar Verbnyy 45+1, 2:1 Oliwier Pilch 52, 3:1 Stanislav Mykytsey 66-karny, 3:2 Alex Kopcio 68, 4:2 Nazar Verbnyy 79, 5:2 Kyrlo Senko 82.

Cosmos: Shkarban – Hura ż (90 Vlasenko), Petryk, Mykytsey, Nahornyi – Senko ż (83 Crespo), Majcher ż, Verbnyy (90+2 Karczyński), Pieniążek (67 Pinchuk ż) – Pieszczoch (67 Piotrowski ż) – Khomchenko (80 Espana). Trener: Grzegorz Pastuszak.

JKS: Guridov – Płoszczyński (46 Chrupcała), Szakiel, Bartnik – Pilch (75 Sęk), Baran ż, Sobolewski żż cz [81], Pakuła (46 Brodowicz) – Dubaj ż (58 Kopcio), Pindak (85 Pajda), Nowogrodzki (46 Socha). Trener: Grzegorz Baran.

Sędziowali: Konrad Łukiewicz, Marcin Roman, Jakub Tajchman (Rzeszów)