Karol Pieniążek
SPEC Stal Łańcut ponownie lepsza od rezerw Stali Rzeszów.
SPEC Stal Łańcut ponownie lepsza od rezerw Stali Rzeszów. Izabela Pomykała / facebook.com/stallancut
W trzeciej kolejce rundy wiosennej zmierzyły się ze sobą ekipy, które w tym roku zdobyły komplet punktów. Po trzymającym w napięciu do ostatniej minuty spotkaniu zwyciężyła Stal Łańcut, która po wyeliminowaniu z okręgowego pucharu Polski Wisłoki Dębica poszła za ciosem i drugi raz w sezonie ograła Stal II Rzeszów.

Jako pierwsi szansę na otwarcie wyniku mieli goście. Niespodziewanie do ofensywnej akcji podłączył się Sebastian Kocój, który dograł piłkę do Roga, a tego w ostatniej chwili zatrzymał obrońca rzeszowskiej Stali.

Początek spotkania stał na dużej intensywności, a pierwsza bramka padła już w 13. minucie, kiedy po zamieszaniu w polu karnym piłki jako ostatni dotknął Musik. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać i już dwie minuty później kapitalnym strzałem z woleja popisał się Wojciech Reiman, doprowadzając do remisu.

Podopieczni Krzysztofa Koraba przed przerwą wyprowadzili jeszcze jeden cios. Fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki Stali Rzeszów wykorzystał Oskar Majda i strzałem od słupka wyprowadził łańcucian na prowadzenie.

Po zmianie stron konkretniejsza i groźniejsza w atakach była ekipa z Łańcuta i to właśnie goście po świetnym rajdzie Oskara Sowy, który wyłożył piłkę do pustej bramki Oskarowi Majdzie podwyższyli prowadzenie.

Gospodarze zdołali w końcówce złapać kontakt, a bramką „stadiony świata” popisał się Kacper Sadłocha. Rzeszowianie rzucili się do zmasowanych ataków, ale zabrakło im czasu, by zgarnąć chociaż punkt.

Stal II Rzeszów – SPEC Stal Łańcut 2:3 (1:2)

Bramki: 1:0 Musik 13, 1:1 Reiman 15, 1:2 Majda 29, 1:3 Majda 64, 2:3 Sadłocha 81.

Stal II: Raciniewski - Augustyn, Dubiel, Koczera (60 Zych ż), Koptyński (75 Stankowski), Mazur, Piątek, Salamon (46 Zborowski), Postupalski (46 Bartkowiak), Plichta (81 Baj), Musik (60 Sadłocha). Trener: Krzysztof Siłka.

Stal: Słysz – Reiman, Majda, Róg ż (73 Tarała), Buć (20 Cwynar), Więcek, Sowa (90 Sołtysiak), Kardyś, Wójcik (70 Płocica), Kocój, Makowski. Trener: Krzysztof Korab.

Sędziował: Kołodziej (Rzeszów).
Widzów: ok. 100.