4 z 7
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Jan Łabędzki (ŁKS Łódź) - rocznik 2006...
fot. Adam Jastrzębowski

50 największych talentów polskiej piłki. To oni będą kosztować miliony!

Zawodnicy z 2. ligi

Jan Łabędzki (ŁKS Łódź) - rocznik 2006

Pomocnik ŁKS zachwyca na drugoligowych boiskach swoją techniką, odwagą i przeglądem pola. Zagrał w dwunastu spotkaniach, strzelił gola, zaliczył dwie asysty. Do tego zdążył zadebiutować na boiskach PKO BP Ekstraklasy, w której rozegrał dwa spotkania. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 200. tysięcy euro.

Mateusz Pruchniewski (Lech Poznań) – rocznik 2007

Najsilniejszy punkt defensywy rezerw Kolejorza. Zachował tylko cztery czyste konta, lecz dzięki jego postawie, lechitom udało się stracić znacznie mniej bramek. Jest piłkarzem, w którym można śmiało pokładać duże nadzieje. Jego pewność siebie, wyczuwanie intencji rywala, poprawna gra nogami mogą przynieść Lechowi sporo pożytku.

Maksymilian Dziuba (Lech Poznań) – rocznik 2005

Z meczu na mecz grał lepiej i obecnie trudno bez niego sobie wyobrazić drugą drużynę Kolejorza. Jego stałe fragmenty gry są mocno dopracowane, jest aktywny w odbiorze oraz skutecznie napędza ataki lechitów. Efekt? Cztery bramki i asysta na drugoligowych boiskach. Każde trafienie jest wyjątkowej urody. Do tego zaliczył debiut w pierwszej drużynie Lecha Poznań w pucharowym meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Również swoje umiejętności pokazał na kadrze, podczas eliminacji do mistrzostw Europy. W spotkaniu z Kazachstanem strzelił gola.

Igor Orlikowski (Zagłębie Lubin) - rocznik 2006

Sprawia dużo problemów swoim rywalom. Na drugoligowych boiskach zanotował 12. występów. Do tego zagrał w trzech spotkaniach reprezentacji Polski do lat 18. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 300. tysięcy euro.

Antoni Młynarczyk (ŁKS Łódź) - rocznik 2005

Gdy oglądaliśmy jego spotkania, byliśmy pod ogromnym wrażeniem jego odwagi, trafnych decyzji i tego, że chce brać grę na siebie. Z całą pewnością możemy potwierdzić, że mu to wychodzi. Zagrał w 13. spotkaniach w drugiej lidze i dał wyraźny sygnał, że chce wrócić do ekstraklasowego ŁKS. W pewnym sensie mu się to udało, ponieważ w grudniu zanotował dwa występy na boiskach PKO BP Ekstraklasy.

Oliwier Sławiński (ŁKS Łódź) - rocznik 2005

Swego czasu był jedną z największych perełek Akademii Zagłębia Lubin. Odszedł w tym sezonie z Miedziowych i wzmocnił szeregi ŁKS. Na drugoligowych boiskach strzelił dwa gole, zaliczył asystę. Do tego w Centralnej Lidze Juniorów radzi sobie bardzo dobrze. W dwóch meczach zdobył gola. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 50. tysięcy euro.

Michał Matys (Zagłębie Lubin) - rocznik 2006

We wrześniu 2022 roku Michał Matys znalazł się w centrum skandalu. Trzeba przyznać, że Matys doskonale przepracował miniony rok. A efektem okazał się udany występ na mistrzostwach świata. Do tego młody golkiper wystąpił w dziesięciu spotkaniach w drugiej lidze i zanotował dwa czyste konta. Również ma na swoim koncie mecz w Pucharze Polski. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 25. tysięcy euro.

Cyprian Popielec (Zagłębie Lubin) - rocznik 2007

Zaledwie 16-letni pomocnik, Cyprian Popielec z rezerw Zagłębia Lubin popisał się przepięknym trafieniem w meczu 19. kolejki przeciwko KKS Kalisz. Nastolatek zdobył bramkę z połowy boiska, która łudząco przypominała legendarne trafienie Tomasza Hajty. Wystąpił w dziesięciu spotkaniach i strzelił dwa gole. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 150. tysięcy euro.

Kacper Terlecki (Zagłębie Lubin) - rocznik 2005

Jest defensywnym pomocnikiem i wystąpił w siedemnastu spotkaniach, w których zdobył dwie bramki. Na boiskach Centralnej Ligi Juniorów wystąpił tylko w jednym, ale strzelił w nim gola. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 250. tysięcy euro.

Bartłomiej Juszczyk (Lech Poznań) - rocznik 2005

Zagrał w 14. spotkaniach drugiej drużyny Lecha Poznań. Strzelił decydującą bramkę w meczu z Polonią Bytom (1:0), odnajdując się na pozycji napastnika, czyli nowej dla siebie roli. Jest zawodnikiem szybkim, agresywnym, wytrzymałym i podejmującym pojedynki 1 na 1. Zanotował również asystę w meczu z Hutnikiem Kraków. W ostatnim spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg wszedł na kwadrans i dobrze wykorzystał ten czas. Był bardzo aktywny, sprawiał trudności defensorom lidera drugiej ligi, a piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

Kornel Lisman (Lech Poznań) - rocznik 2006

Jeszcze rok temu 17-letni skrzydłowy reprezentował barwy FASE Szczecin i biegał na boiskach Centralnej Ligi Juniorów. Dzisiaj, trener Artur Węska stawia na niego bardzo często, a młody skrzydłowy mu się odpłaca. W tej rundzie zdobył trzy bramki i zaliczył asystę.

Przejdź do zawodników z 3. ligi i Centralnej Ligi Juniorów ➡

Zobacz również

Nowi zastępcy komendanta policji w Jarosławiu

Nowi zastępcy komendanta policji w Jarosławiu

Narkotyki w Końskich. Mężczyzna miał przy sobie susz

Polecamy

Tylko remis Odry z Polonią. Gol stracony w końcówce może opolan drogo kosztować

Tylko remis Odry z Polonią. Gol stracony w końcówce może opolan drogo kosztować

Trener Cracovii Tomasz Jasik: Cieszę się, że sami zapewniliśmy sobie utrzymanie

Trener Cracovii Tomasz Jasik: Cieszę się, że sami zapewniliśmy sobie utrzymanie

Świdniczanka postraszyła Wieczystą, Chełmianka wygrała derby, Orlęta spadły z 3. ligi

Świdniczanka postraszyła Wieczystą, Chełmianka wygrała derby, Orlęta spadły z 3. ligi