Abbott dla Ekstraklasa.net: Czujemy niedosyt, ale po kilku dniach będzie radość

Zbyszek Anioł
Ruch Chorzów wygrał u siebie z Lechią Gdańsk 2:1 w ostatnim meczu sezonu, ale mistrzostwa Polski nie zdobył, bo Śląsk Wrocław zwyciężył Wisłę Kraków 1:0. Chorzowianie sprawdzali jak wygląda sytuacja w Krakowie. - Tylko raz to zrobiliśmy, w przerwie ktoś zobaczył wynik – zdradza w rozmowie z Ekstraklasa.net Paweł Abbott, napastnik „Niebieskich”.

Można powiedzieć, że zabrakło niewiele w tym sezonie do mistrzostwa Polski...
Paweł Abbott No my zrobiliśmy swoje, ale Wisła Kraków niestety przegrała. Taka jest po prostu piłka.

W szatni w przerwie meczu, prowadząc z Lechią Gdańsk dwiema bramkami sprawdziliście rezultat z Krakowa?
Sprawdziliśmy i wiedzieliśmy, że wtedy było bez goli w tym spotkaniu. Ale my musieliśmy się skupić na własnym meczu, bo wydarzenia w Krakowie były poza naszym zasięgiem.

Z Lechią dobrze graliście szczególnie w pierwszej połowie, bo po przerwie spuściliście z tonu.
Zagraliśmy co prawda gorzej, ale nie było mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu. Raz się gra lepiej przed przerwą, a innym razem w drugiej połowie.

W pierwszej części meczu dwie bramki w krótkim odstępie czasu ustawiły całą grę na waszą korzyść.
Fajnie, że szybko strzeliliśmy dwie bramki i na pewno wtedy już grało nam się znacznie łatwiej.

Od początku mieliście „siąść” na Lechię i właśnie szybko zdobyć gola?
Każdy ma chyba taktykę, wiadomo graliśmy u siebie, więc trzeba było szybko zaatakować. Aczkolwiek uważaliśmy, by nie stracić gola.

A w drugiej połowie jak pan już był na boisko nasłuchiwaliście z ławki jak grała Wisła ze Śląskiem czy absolutnie skupialiście się wyłącznie na grze?
Wtedy już wyłącznie myśleliśmy o tym co działo się na murawie. W przerwie ktoś zobaczył wynik i wystarczyło.

Radość czy niedosyt – jakie uczucie jest teraz silniejsze?
W tym momencie to jest niedosyt, bo mieliśmy szansę na mistrzostwo Polski. Jest w nas dużo ambicji i stąd nie cieszymy się tak bardzo wicemistrzostwa. Ale myślę, że po kilku dniach jak ochłoniemy to będziemy z tego jeszcze bardziej zadowoleni.