Adam Buksa za szybko się ucieszył. VAR zabrał mu gola w meczu Samsunspor - Antalyaspor. Zadecydowały centymetry

Jacek Czaplewski
Radość Buksy po golu
Radość Buksy po golu beIN SPORTS Türkiye
Liga turecka. Adam Buksa skierował piłkę do bramki w poniedziałkowym meczu Samsunspor - Antalyaspor (2:0), jednak po analizie VAR sędzia gola nie uznał. Wystąpił także Jakub Kałuziński.

Adam Buksa z odwołanym golem w Turcji

Buksa trafił do siatki w 27 minucie. Snajper Antalyasporu znalazł miejsce między trzema rywalami, po czym ruszył z piłką w stronę bramkarza. W sytuacji sam na sam trafił z lewej nogi przy lewym słupku.

Po analizie VAR sędzia bramki nie zaliczył. Nie chodziło jednak o rzekome zagranie ręki uczestniczącego w akcji Naldo, lecz pozycję spaloną u Buksy. Poszło dosłownie o centymetry, co widać na telewizyjnych powtórkach.

Przed upływem godziny to Samsunspor objął prowadzenie, gdy szybką akcję w szesnastce zwieńczył Marius - mimo protestów ze strony drużyny Polaków sugerujących ofsajd.

Odgwizdany spalony w akcji Buksy
Odgwizdany spalony w akcji Buksy beIN SPORTS Türkiye

W 72 minucie Buksa miał okazję na wyrównanie, lecz po jego główce piłka minimalnie przeszła obok prawego słupka. W doliczonym czasie, kiedy Kałuzińskiego nie było już na boisku, gospodarze ustalili wynik na 2:0.

Legia tłumaczy, że prezydent Duda nie maczał palców w transferze Muciego

Adam Buksa strzelił do tej pory w lidze tureckiej dziesięć goli. To drugi najlepszy wynik wśród Polaków (dwie bramki więcej ma Krzysztof Piątek) i siódmy w całej klasyfikacji. Liderem pozostaje Edin Dżeko (Fenerbahce Stambuł) z siedemnastoma trafieniami.

Oprócz Buksy w podstawowym składzie siódmego w tabeli Antalyasporu znalazł się jeszcze Jakub Kałuziński . Środkowy pomocnik może w marcu otrzymać debiutanckie powołanie do reprezentacji Polski - akurat na mecze w barażach o Euro 2024.