AP Orlen Gdańsk z wysoką wygraną i na czwartym miejscu w tabeli. Rozczarowanie w Pogoni Dekpolu Tczew

Paweł Stankiewicz
Przemysław Świderski
Piłkarki AP Orlenu Gdańsk są w dobrych humorach po efektownym zwycięstwie nad Medykiem Konin w Orlenie Ekstralidze kobiet. W zespole z Gdańska w końcówce meczu zadebiutowała nowa zawodniczka. Niedosyt jest za to w zespole Pogoni Dekpolu Tczew tylko po remisie u siebie w spotkaniu z drużyną AZS UJ Kraków.

W kadrze AP Orlenu pojawiła się nowa zawodniczka. Kontrakt podpisała 18-letnia Georgina Ayisha Aoyem z Ghany. Była kapitanem reprezentacji U-17, a obecnie gra w kadrze U-20. Utalentowana piłkarka na razie pokazała się na boisku na 10 minut, ale pewnie z czasem będzie dostawała więcej szans.

Gdańszczanki swój mecz ligowy tym razem rozegrały na stadionie przy ul. Traugutta i na tym boisku czuły się bardzo dobrze. Podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego od razu przeszły do ofensywy w starciu z Medykiem Konin i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 4 minucie wynik otworzyła Clarissa Kirsch-Downs, a osiem minut później pikę do siatki skierowała Tatiana Dabney. Dla Amerykanki to premierowe trafienie w barwach gdańskiego zespołu. Później drużyna AP Orlenu kontrolowała wydarzenia na boisku i na pewno grało jej się łatwiej mając dwie bramki zaliczki. W piątej minucie doliczonego czasu gry wprowadzona na boisko kilkanaście minut wcześniej Klaudia Dymińska ustaliła wynik tego spotkania. Po trzech kolejkach AP Orlen zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli Orlenu Ekstraligi kobiet.

Trzeci mecz z rzędu u siebie zagrały piłkarki Pogoni Dekpolu i z pewnością liczyły na zwycięstwo nad AZS UJ Kraków. Zwłaszcza że rywalki przegrały dwa poprzednie spotkania i przyjechały do Tczewa jako ostatni zespół w ligowej tabeli. Mecz dobrze zaczął się dla Pogoni, bo już w 15 minucie bramkę dającą prowadzenie zdobyła Oliwia Katowicz. I ten wynik długo się utrzymywał, ale w 72 minucie wyrównującego gola dla zespołu z Krakowa strzeliła Anna Zapała. Drużyna z Tczewa nie zdołała zdobyć bramki na wagę zwycięstwa. Formy strzeleckiej nie może sobie przypomnieć Magdalena Sobal, druga snajperka ligi w poprzednim sezonie, która w trzech kolejkach bieżących rozgrywek jeszcze ani razu nie wpisała się na listę strzelczyń.

Już w następnej kolejce derby Pomorza pomiędzy Pogonią Dekpolem i AP Orlenem, które zostaną rozegrane w sobotę o godzinie 12 w Tczewie.

AP Orlen Gdańsk – Medyk Konin 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Clarissa Kirsch-Downs (4), 2:0 Tatiana Dabney (12), 3:0 Klaudia Dymińska (90+5)

AP Orlen: Michlewicz – Formela (46 Sirant), Sanford, Siwińska, Tarnawska (80 Aoyem), Zimecka, Dabney, Kirsch-Downs, Kołodziejek (60 Okoń), Massombo (80 Dymińska), Osowska (68 Piórkowska)

Pogoń Dekpol Tczew – AZS UJ Kraków 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Oliwia Katowicz (15), 1:1 Anna Zapała (72)

Pogoń Dekpol: Banaszkiewicz – Andrzejewska (65 Wierzbińska), Enjo, Jędrzejewska (80 Kwiatkowska), Katowicz, Korda (70 Pąk), Nowak (80 Czarnecka), Sobal, Tobiczyk (65 Witczak), Tryka, Wziątek