Araujo bohaterem rezerw Barcelony w małych Gran Derbi

Piotr Szymański
Sergio Araujo zdobył dwie bramki dla Barcelony B
Sergio Araujo zdobył dwie bramki dla Barcelony B Wikimedia Commons
Doskonały przegląd rezerw dwóch najlepszych klubów w Hiszpanii obejrzeli kibice na Mini Estadi w Barcelonie. Gospodarze po przerwie zdołali z nawiązką odrobić straty i pokonali Real Madryt Castilla 3:1.

Barcelona - Osasuna LIVE! Rozgrzewka lidera przed Gran Derbi

Po ostatnim wysokim zwycięstwie z Villarreal (5:0), porażki doznali piłkarze rezerw Realu Madryt. Jednak w pierwszej, wyrównanej połowie, nic tego nie zapowiadało. Co więcej, to Królewscy schodzili do szatni z prowadzeniem, bowiem w 36. minucie efektownym szczupakiem popisał się Alvaro Morata.

W drugiej połowie na boisku istniała już tylko Duma Katalonii. Młodzi podopieczni Eusebio Sacristana od początku rzucili się do nieco chaotycznych ataków, lecz nie potrafili poważniej zagrozić bramce dobrze broniącego Tomasa Mejiasa.

Kluczowym momentem małych Gran Derbi okazała się 56. minuta, kiedy to wykluczony został Alex Fernandez, za bezmyślne uderzenie w twarz rywala. Gra w przewadze była wodą na młyn dla Katalończyków.

Indywidualne popisy Gerarda Deulofeu bardziej irytowały, niż przynosiły skutek, dlatego sprawy w swoje ręce wziął drugi skrzydłowy - Sergio Araujo. Argentyńczyk wypożyczony z Boca Juniors zdobył dwa gole, a zwycięstwo przypieczętował... Deulofeu, skutecznie egzekwując rzut karny.