Artur Jędrzejczyk kontra kibice Pogoni Szczecin. Zawrzało po czerwonej kartce dla obrońcy Legii Warszawa [WIDEO]

Jacek Czaplewski
Artur Jędrzejczyk po decyzji sędziego
Artur Jędrzejczyk po decyzji sędziego Andrzej Szkocki
W meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa emocje sięgnęły zenitu. Najpierw kiedy Artur Jędrzejczyk wyleciał z boiska, potem gdy jego drużyna mimo gry w osłabieniu przez całą drugą połowę strzeliła trzy gole i wygrała 4:3.

Emocje w meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa

Sfaulował z premedytacją czy został w to wkręcony? Prędko nie dowiemy się całej prawdy o faulu, który wpłynął na przebieg zaległego meczu.

Artur Jędrzejczyk zarzeka się, że nie zrobił nic złego, a przynajmniej nie chciał. Poszkodowany tuż przed przerwą Efthymis Koulouris twierdzi inaczej. Faktem jest, że po analizie VAR sędzia Tomasz Musiał anulował żółtą kartkę, by pokazać czerwoną i tym samym skazać Legię na grę w dziesiątkę od stanu 1:1.

Na powtórkach widać, że leżący Jędrzejczyk trafia korkiem w rękę Koulourisa, który przez pewien czas przytrzymuje jego stopę. Na twarzy Greka wypisany jest potworny ból. Po interwencji medyków snajper Pogoni kontynuuje grę. Na początku drugiej połowy strzela nawet gola na 2:1.

Wcześniej Jędrzejczyk po długiej kłótni opuszcza murawę. Kibice Pogoni skandują wulgaryzmy, gwiżdżą, buczą, pokazują w jego kierunku środkowy palec. Były reprezentant Polski w rewanżu wyzywa paru śmiałków "na solo":

Za VAR odpowiadał Bartosz Frankowski z Torunia, który zawołał arbitra do ekranu. Według kibiców Legii to on pośrednio odpowiada za całą awanturę.

- VAR z zasady interweniuje przy jednoznacznych pomyłkach arbitra. Takiej tu nie ma. Raz sędzia Frankowski absolutnie nie może "złamać protokołu" przy niesłusznej drugiej żółtej kartce Josue, aby niedługo po tym naciągać zasady w przypadku Jędrzejczyka. WTF? - pyta na Twitterze były sędzia Marcin Borski.

W każdym razie Legia czuje się skrzywdzona przez sędziów tak jak w Gliwicach, kiedy rzeczywiście niesłusznie czerwoną kartkę obejrzał Josue. Tamten mecz z Piastem skończył się remisem 1:1, przeprosinami ze strony sędziego Damiana Sylwestrzaka i anulowaniem kary dla Portugalczyka.

Jak będzie teraz? Według eksperta Canal+ Sport Adama Lyczmańskiego optymalną decyzję sędzia Tomasz Musiał podjął z boiska, pokazując żółtą kartkę. Według tej oceny Jędrzejczyk nie miał jak uciec z nogą.

Przypomnijmy, że za bezpośrednią czerwoną kartkę Jędrzejczykowi należą się co najmniej dwa mecze dyskwalifikacji. Teraz od decyzji Komisji Ligi zależeć będzie czy kara zostanie utrzymana w mocy, podwyższona a być może anulowana jak w przypadku Josue.

Letnie okienko transferowe w Polsce dobiegło końca 4 września. To bynajmniej nie oznacza, że kadry zespołów zostały zamknięte. Kluby nadal mogą sprowadzać nowych piłkarzy, ale bezrobotnych. Poznajcie najciekawsze ruchy.

Najciekawsze wolne transfery w Polsce po zamknięciu letniego...