Baraż o 4 ligę. Victoria Chróścice - Walce 4-1

Wiktor Gumiński
Przemysław Czajkowski miał udział w zwycięstwie Victorii.
Przemysław Czajkowski miał udział w zwycięstwie Victorii. materiały klubowe
Drużyna z Chróścic wypracowała sobie dużą zaliczkę na półmetku barażów.

- Mimo rozegrania bardzo dobrego meczu i całkiem niezłej zaliczki, twardo stąpamy po ziemi - przestrzegał po spotkaniu Łukasz Kabaszyn, trener Victorii. - Wynik nie oddaje bowiem do końca prawdziwego scenariusza meczu. Moim zdaniem oba zespoły prezentowały podobny poziom umiejętności, więc wygrana 4-1 absolutnie nie oznacza, że już awansowaliśmy do 4 ligi. W piłce nożnej wszystko jest bowiem możliwe, a już szczególnie na poziomie amatorskim.

Na losach rywalizacji w Chróścicach zaważyła przede wszystkim pierwsza połowa. W niej to gospodarze aż trzykrotnie trafili do bramki rywali, dzięki czemu w drugiej odsłonie mogli już grać dużo spokojniej.

W ich szeregach pierwszoplanową rolę odgrywał Pavlo Koval, który przed przerwą miał wydatny udział we wszystkich trzech trafieniach swojego zespołu, a tuż po powrocie z szatni samemu pokonał bramkarza waleckiego zespołu.

- Nasi obrońcy nie mogli znaleźć żadnej recepty na jego powstrzymanie - podkreślał Jan Śnieżek, trener Walców. - Na jakość naszych poczynań wyraźnie wpłynął jednak fakt, że przystąpiliśmy do tego spotkania mocno osłabieni. Kilku kluczowych zawodników nie mogło wystąpić z powodu kontuzji bądź wyjazdów do pracy za granicą.

Z licznych absencji w waleckim zespole jako pierwszy postanowił skorzystać Amadeusz Marek. Otworzył on wynik spotkania w 25. minucie po tym, jak miejscowi wyprowadzili zabójczą kontrę po ... rzucie wolnym, jaki goście otrzymali około 16 metrów przed bramką Victorii. W ślad za nim poszli później Przemysław Czajkowski, który wykorzystał błąd obrońców oraz Mateusz Tomczak,najlepiej zachowując się po rzucie rożnym.

Ozdobą meczu był jednak gol Kovala, który precyzyjnym strzałem zwieńczył swój błyskotliwy rajd przez pół boiska. Te cztery ciosy wyprowadzone przez Victorię sprawiły, że bramka zdobyta w końcówce przez Denisa Kipkę tylko delikatnie poprawiła sytuację Walców przed rewanżem (16 czerwca).

Victoria Chróścice - Walce 4-1 (3-0)
Bramki: 1-0 Marek - 25., 2-0 Czajkowski - 38., 3-0 Tomczak - 45., 4-0 Koval - 49., 4-1 Kipka - 82.
Victoria: Walkowicz - Marek, Budnik, Jacekl, Nesterów - Tomczak, Dastin Polok, Damian Polok (89. Świętek), Czajkowski (75. Szramowski) - Borosz (60. Perz) , Koval (60. Bojar). Trener Łukasz Kabaszyn.
Walce: Hyla - Fedorowicz, Kostka, Dyczekl, Stoklossa - Frohs, Mutke, (75. Fiegler), Barton, Mirga, Schwarzer (23. Bąk, 80. Hreczuch) - Kipka. Trener Jan Śnieżek.
Sędziował Marcin Kochanek (Opole).

Materiał oryginalny: Baraż o 4 ligę. Victoria Chróścice - Walce 4-1 - Nowa Trybuna Opolska