Borussia Dortmund pewnie pokonała imienniczkę z Gladbach [RELACJA, ZDJĘCIA]

mgs, Kacper Rogacin/AIP
W meczu 18. kolejki ligi niemieckiej Borussia Dortmund wygrała z imienniczką z Gladbach 3:1. Gole dla gości zdobyli Marco Reus, Henrik Mkhitaryan i Ilkay Gundogan, zaś honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Raffael.

Pierwsza połowa meczu była niezwykle wyrównana, ale tuż przed przerwą do siatki trafił Marco Reus. Po zmianie stron Borussia dorzuciła drugiego gola (Mchitarian) i wydawało się, że nic już nie odbierze piłkarzom Thomasa Tuchela trzech punktów.

Tymczasem gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem Raffaela. Zapewne doszłoby do nerwowej końcówki, gdyby nie trafienie Gundogana na kwadrans przed końcem meczu, pieczętujące wygraną gości 3:1. Dla Borussii Dortmund było to pierwsze zwycięstwo nad rywalami z Moenchengladbach od sześciu lat. Cały mecz w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek.