Brighton rozbiło Tottenham. Jakub Moder zagrał po przerwie. Polak dostał sporo minut i pomógł wywalczyć karnego

Jacek Czaplewski
Jakub Moder i Pedro Porro z Tottenhamu
Jakub Moder i Pedro Porro z Tottenhamu Ian Walton/Associated Press/East News
Liga angielska. To długo był mecz do jednej bramki. Ostatecznie Brighton na własnym stadionie ograło Tottenham, wygrywając 4:2. Po upływie godziny na boisku pojawił się reprezentant Polski, Jakub Moder. Zaraz po wejściu pomógł wywalczyć karnego, po którym strzelono ostatniego gola dla zwycięskiego zespołu.

Premier League. Brighton - Tottenham 4:2

Jakub Moder zaliczył czwarty mecz w Premier League po kontuzji. Właśnie z Tottenhamem, do niedawna liderem tabeli dostał najwięcej minut. Wszedł przy stanie 3:0 dla Brighton w 69 minucie, kiedy zastąpił w środku pola Jamesa Milnera. Operował bliżej lewej strony.

Przed meczem trener Brighton został zapytany o to jaki jest dalszy plan na Modera. - Dochodzimy do momentu, w którym będzie mógł wyjść w podstawowej jedenastce. To świetny facet i bardzo dobry piłkarz. Myślę, że prawdziwego Modera zobaczymy w drugiej części tego sezonu - powiedział Roberto De Zerbi w rozmowie z Viaplay.

Brighton zagrało wspaniały mecz. Do przerwy wbiło połowę bramek, choć równie dobrze mogło nawet cztery. Niesamowity szum robił Joao Pedro. Brazylijczyk dwa razy trafił z rzutu karnego, a także asystował przy golu na 1:0, gdy wprowadził piłkę w szesnastkę. Najładniejszego gola strzelił jednak Ekwadorczyk Pervis Estupinan, uderzając z dystansu po rzucie rożnym.

Raków Częstochowa bliski pozyskania młodzieżowego reprezentanta Niemiec

Jakub Moder zagrał dla Brighton
Jakub Moder zagrał dla Brighton Viaplay

Moder zdążył się wykazać jako zmiennik (21 kontaktów z piłką, 12 podań z czego 9 celnych). Po jego zagraniu doszło do faulu i odgwizdania drugiej jedenastki. Zaraz potem Polak został ukarany żółtą kartką.

Tottenham nastraszył Brighton dopiero po 80 minucie, gdy odrobił połowę strat, a także stworzył kilka innych dogodnych sytuacji.

Dzięki wygranej Brighton przeskoczyło w tabeli Newcastle. Ma 30 punktów i jest ósme. Do piątego Tottenhamu traci sześć punktów. A już 2 stycznia mecz z West Hamem.

Jakub Moder dla Brighton po kontuzji:

• 13 minut z Nottingham Forrest (wygrana 3:2)
  • 12 minut z Brentfordem (wygrana 2:1)
  • 13 minut z Crystal Palace (remis 1:1)
  • 21 minut z Tottenhamem (wygrana 4:2)