Centralna Liga Juniorów. Korona Kielce rozgromiła Resovię Rzeszów aż 7:2

Kamil Markiewicz
Dawid Szałas (z lewej) strzelił dwa gole dla Korony w meczu z Resovią
Dawid Szałas (z lewej) strzelił dwa gole dla Korony w meczu z Resovią Kamil Markiewicz
Korona Kielce odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie. W sobotę pokonała Resovię Rzeszów 7:2.

Korona Kielce - Resovia Rzeszów 7:2 (2:0)

Bramki: Dawid Szałas 31, 46, Paweł Rogula 35, Piotr Pierzchała 51 z karnego, 64, Maciej Słoma 78 (samobójcza), 85 (samobójcza) - Karol Twardowski 60, Jakub Kądziołka 81.

Korona: Osobiński - Konat, Pierzchała, Bartosiak, Wołowiec (78. Gwóźdź) - Wojsa (58. Ryba), Czerwiak, Rybus (58. Długosz), Szałas) - Piróg, Rogula (68. Matuszewski).

Piłkarzom kieleckiej drużyny należą się słowa uznania nie tylko za wysoką wygraną z Resovią, ale także za styl, w jakim to zrobili. Widać było, że podopieczni trenera Marka Mierzwy wyciągnęli wnioski z przegranych spotkań z Motorem Lublin i Cracovią Kraków. W konfrontacji z rzeszowskim zespołem zagrali dojrzałą piłkę. Grali dobrze w defensywie i skutecznie w ofensywie. Patrząc na przebieg meczu można było uniknąć utraty bramek i pokusić się o strzelenie kolejnych goli, bo były ku temu okazje. W końcu zawodnicy zaczęli oddawać celne strzały na bramkę rywali oraz podejmować słuszne decyzje w polu karnym przeciwnika, co wcześniej sprawiało im problem.

Korona od 25 minuty grała w przewadze. Czerwoną kartkę ze faul na Pawle Roguli otrzymał Mateusz Geniec. Gospodarze wykorzystali to. W 31 minucie wynik spotkania otworzył Dawid Szałas, który rozegrał bardzo dobre spotkanie. Pokonał on golkipera gości strzałem głową. Szałas wpisał się na listę strzelców jeszcze w 46 minucie. Natomiast w 50 minucie został faulowany w polu karnym. „Jedenastkę” wykorzystał Piotr Pierzchała. Do końca spotkania kielczanie panowali nad tym, co działo się na boisku, choć trzeba przyznać, że w ostatnich 20 minutach w ich poczynania, zwłaszcza w ofensywie wdarła się nonszalancja.

- Momentami nasza gra była bardzo dobra. Mam pretensje do zespołu za stracone bramki. Przy stanie 4:0 poszliśmy wszyscy strzelać gole, a zapomnieliśmy o obronie. Uważam, że wynik powinien być dwucyfrowy - skomentował Marek Mierzwa.

W innych meczach: MOSP Białystok - Znicz Pruszków 0:5, UKS SMS Łódź - Wisła Kraków 0:2, Legia Warszawa - Progres Kraków 1:1, Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 0:0, Stal Rzeszów - Stomil Olsztyn 0:0, Motor Lublin - ŁKS Łódź 2:2, Wisła Płock - MKS Polonia Warszawa 1:1.

1-2. miejsca - awans do półfinału mistrzostw Polski, 7-16 - spadek

W następnej kolejce, 23.09: Polonia - Korona (godz. 12).

Sport Echo Dnia

OGLĄDAJ: TOP Sportowy24. Krytyczne wypowiedzi Lewandowskiego odbijają się echem

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów. Korona Kielce rozgromiła Resovię Rzeszów aż 7:2 - Echo Dnia Świętokrzyskie