Maciej Kwiatkowski
Jodła Jedlnia Letnisko - Akcja I Jastrzębia, mecz przy światłach>>>
Jodła Jedlnia Letnisko - Akcja I Jastrzębia, mecz przy światłach>>>Maciej Kwiatkowski
We wtorek rozpoczęła się 23. kolejka rozgrywek Tymex Ligi Okręgowej. W rozegranym w Kolonce pod Jedlnią historycznym dla tego obiektu meczu przy sztucznym oświetleniu Jodła nie pozostawiła złudzeń i pokonała outsidera Akcję I Jastrzębia. W hicie tej serii KS Warka 2:1 pokonała Powiślankę Lipsko.

Grała klasa okręgowa. Historyczny mecz w Kolonce i pewny triumf Jodły nad Akcją. Niespodzianka w Radomiu

Jodła Jedlnia Letnisko – Akcja I Jastrzębia 4:0 (1:0)
Bramki: Skuza, Rutka, Królikowski, Winiarski.

Kilkuset kibiców przyjechało we wtorkowy wieczór do Kolonki, by tam obserwować historyczne wydarzenie. Na wciąż modernizowanym obiekcie rozbłysły światła. Wprawdzie podczas trwania pierwszej części gry, te na chwilę zgasły i sędzia Norbert Chrząstek musiał przerwać grę, to nie popsuło to wielkiego piłkarskiego święta. Do przerwy kibice Jodły byli świadkiem jednego trafienia, a Mateusza Zanjata pokonał bramkostrzelny w rundzie wiosennej Patryk Skuza. Po zmianie stron gospodarze wciąż atakowali, a kolejne gole były tylko kwestią czasu i tak się stało. W 69 minucie drugiego gola dla miejscowych uzyskał Patryk Rutka. Za to wynik ustalili zawodnicy rezerwowi. Najpierw na 3:0 podwyższył Kajetan Królikowski a na dwie minuty przed końcem gry czwartą bramkę zdobył Daniel Winiarski.

Co ciekawe był to swego rodzaju rewanż, bowiem w pierwszym bezpośrednim meczu sezonu Jodła uległa u siebie Akcji, zostając wyeliminowana z Mirax Pucharu Polski.

Centrum Radom – Orzeł Wierzbica 1:2 (0:0)
Bramki: Rogala, Ankurowski – dla Orła.

O ile mecz w Kolonce rozpoczął się we wtorek o godzinie 19:30, to jeszcze później pierwszy gwizdek arbitra zabrzmiał w Radomiu. Otóż popularni „Centralni” do rywalizacji z mocno odmienionym kadrowo zespołem Orła, przystąpili godzinę później. W pierwszej połowie kibice goli nie ujrzeli, ale uczynili to trzykrotnie po zmianie stron. Najpierw prowadzili podopieczni Sylwestra Sokoła, ale w drugim meczu z rzędu radomianie go nie utrzymali i ulegli rywalom. Tym razem wierzbiczanie potrzebowali dwóch minut, by po golach Przemysława Rogali i Pawła Ankurowskiego wywieźć z obiektu MOSiR-u, trzy punkty.

Radość zespołu Orła, po meczu w Radomiu

KS Warka - Powiślanka Lipsko 2:1 (0:1)
W sobotnim hicie 23. kolejki kolejki KS Warka podejmowała Powiślankę. Miejscowi chcieli powrócić na fotel lidera, po tym, jak 1 maja na tą lokatę awansował Proch Pionki. Do przerwy, jednak niewiele wskazywało na to, że tak się stanie. Kluczowa dla losów rywalizacji w tej części okazała się sytuacja z 36 minuty. Właśnie wtedy Damian Nogaj posłał precyzyjne podanie do Macieja Szczepanika, a ten wpisał się na listę strzelców. Gospodarze, podobnie, jak to miało miejsce w meczu w Radomiu z Centrum, musieli więc odrabiać straty. Jak się okazało, i tym razem "męska" rozmowa w szatni przyniosła efekt, bowiem po zmianie stron dwa gole uzyskali zawodnicy Klubu Sportowego. Tym samym warczanie powrócili na pierwsze miejsce.

Królewscy Jedlnia - Zodiak Sucha 2:1
Bramka: Wójcik dla Zodiaka.

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Polonia Iłża 2:2
Bramki: Laskowski (50.), Dziuba (68.) - Dziurzyński (10.), Kopciał (63. - karny)

KS Błotnica Stara - Wulkan Zakrzew 3:0
Bramki: Kosiec (32.), Jabłoński (61., 90.)

Gracja Tczów - Proch Pionki 0:5
Bramki: Kapusta (10.), Szczepański (28., 57.), Kucharczyk (30.), J. Drab (77.)

Mazowsze Grójec - Szydłowianka Szydłowiec 2:0 (1:0)
Bramki: Konopka, Gałka.