Centralna Liga Juniorów U-15. Weekend pod znakiem derbowych rywalizacji

red
Centralna Liga Juniorów U-15. Trzecia kolejka w 2019 roku odbyła się pod dyktando spotkań derbowych. Czy można mówić o niespodziankach?

Grupa A

Ta kolejka w grupie A stała pod znakiem rozstrzygających bramek w doliczonym czasie gry. Przekonała się o tym Legia Warszawa, która przegrała w derbach z Deltą. O wszystkim zdecydowała bramka Wójcika w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Horror - tak można określić mecz Polonii Warszawa z GKS-em Bełchatów, który przesądziło trafienie Borowskiego - a jakże! - w szóstej minucie doliczonego czasu gry. SMS Łódź pokonał Jagiellonię Białystok, a Escola nie dała najmniejszych szans Talentowi - to nie była dobra kolejka dla drużyn z Białegostoku.

Grupa B

W grupie B doszło do derbów Szczecina i Poznania. Faworyzowana Pogoń zainkasowała trzy oczka, ale mecz z FASE nie był lekki i przyjemny. O wszystkim zdecydowała bramka Samborskiego, który skierował piłkę do siatki na 8 minut przed końcem meczu. W derbach stolicy Wielkopolski padł remis. AP Reissa prowadziło 3:2, ale w ostatniej minucie meczu trafił Pacławski, który został bohaterem "Kolejorza", a on sam zanotował hattrick. Jeszcze więcej bramek padło w Gdyni, gdzie Arka zremisowała z Bałtykiem 4:4. Pewne zwycięstwo odniosła Lechia, która przed własną publicznością wygrała z Wartą 3:0.

Arka Gdynia - Bałtyk Koszalin 4:4
Krasiński 32', 55', Babś 49', Kucharzewski 57' - Dudek 22', Grochowski 60', Glama 66', Adamowicz 44'

Grupa C

Skromnym zwycięstwem gospodarzy zakończyło się starcie Miedzi Legnica z Piastem Gliwice. O wszystkim zdecydowała bramka Kaczmarka z 59. minuty. Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie FC Wrocław Academy z Odrą Opole. Mecz z Rozwojem świetnie rozpoczęło Zagłębie Lubin, które za sprawą Szafranka objęło prowadzenie w 1. minucie. Ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu w 24. minucie, a gospodarzy było stać tylko na odpowiedź Rosóła w 73. minucie. Derby Dolnego Śląska zakończyły się pogromem Górnika Polkowice. Śląsk zaaplikował polkowiczanom siedem bramek, a hattrick zanotował Gryklak.

Grupa D

Wszystkie oczy były skierowane na Kraków, gdzie doszło do derbów Krakowa. Wisła podejmowała przed własną publicznością Cracovię i ten mecz przyniósł spory zawód. Oba zespoły skupiły się na bronieniu dostępu do bramki, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Tylko jedna bramka padła w Rzeszowie, gdzie Resovia wygrała z AP TOP 54. Akademia Piłkarska 21 zremisowała z Górnikiem Łęczna 2:2, a kielecka Korona nie pozostawiła złudzeń lublinianom i wygrała z Motorem 3:0.

Wisła Kraków - Cracovia 0:0

Resovia - AP TOP 54 Biała Podlaska 1:0