Wojciech Konończuk
Juniorzy młodsi Jagiellonii w efektownym stylu pokonali 4:1 Koronę Kielce
Juniorzy młodsi Jagiellonii w efektownym stylu pokonali 4:1 Koronę Kielce Wojciech Wojtkielewicz
Znakomitą passę ma zespół Jagiellonii Białystok w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Żółto-Czerwoni wygrali już po raz trzeci z rzędu 4:1, a tym razem ich ofiarą padła Korona Kielce. Ozdobą spotkania był gol, strzelony już w 4. sekundzie przez Jana Kosmalskiego. Nasza drużyna jest coraz bliżej podium grupy wschodniej.

Chwilę po rozpoczęciu gry Jan Kosmalski zauważył, że golkiper Korony stoi daleko przed własną bramką i zaskoczył go uderzeniem z połowy boiska. Był to wstęp do bardzo dobrej gry Jagiellonii, która do przerwy prowadziła już 3:0, a skończyła spotkanie zwycięstwem 4:1. Wszystkie pozostałe gole strzelił dla triumfatorów Hubert Szmigiel.

- To był nasz najlepszy mecz w rundzie wiosennej, a szczególnie jego pierwsza połowa. Przeprowadzaliśmy szybkie, składne akcje, do tego bardzo dobrze spisywaliśmy się w grze obronnej, stąd prowadzenie 3:0 - cieszy się trener Jagiellonii U-17 Sebastian Szweda. - Po zmianie stron nie graliśmy już na takiej intensywności, ale potrafiliśmy przypieczętować zwycięstwo, po ładnym wyjściu spod pressingu - dodaje.

CLJ U-17. Jagielloński duet strzela jak na zawołanie

Warto pochwalić szczególnie duet Kosmalski - Szmigiel, który imponuje skutecznością. Dwaj ofensywni piłkarze Jagiellonii w ostatnich czterech występach strzelił aż 11 goli.

- Obaj są bardzo aktywni w fazie finalizacji akcji i często dochodzą do pozycji strzeleckich, co bardzo nas cieszy. Trzeba jednak zaznaczyć, że na ich gole pracuje cały zespół - zaznacza trener Szweda.

Kolejne spotkanie juniorzy młodsi Jagiellonii rozegrają 11 maja - na wyjeździe z Motorem Lublin.

WYNIKI I PROGRAM 27. KOLEJKI

• Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Jan Kosmalski (1), 2:0 - Hubert Szmigiel (13), 3:0 - Hubert Szmigiel (38), 3:1 - Michał Nasternak (61), 4:1 - Hubert Szmigiel (69).
  • Wisła Kraków - Motor Lublin 3:2, Sandecja Nowy Sącz - MKS Polonia Warszawa 0:4.
  • 3 maja (piątek): SSM Wisła Płock - KKP Korona Kielce (godz. 13).
  • 4 maja (sobota): AKS SMS Łódź - Hutnik Kraków (15), Legia Warszawa - Cracovia Kraków (16).
  • 5 maja (niedziela): Stal Rzeszów - Igloopol Dębica (13.30), Escola Varsovia Warszawa - GKS Bełchatów (16.30).