Centralna Liga Juniorów U-18. Siedem goli w Kielcach, Śląsk, Legia i Wisła z kompletem zwycięstw

Maciej Pietrasik
Korona Kielce pokonała Cracovię 4:3 w meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Dorota Kułaga
Centralna Liga Juniorów U-18. Tylko trzy drużyny mają po dwóch kolejkach Centralnej Ligi Juniorów komplet zwycięstw - to Śląsk Wrocław, Legia Warszawa i Wisła Kraków. Najwięcej emocji przyniosło z kolei starcie w Kielcach. Miejscowa Korona pokonała Cracovię 4:3, choć przez większość meczu prowadziła znacznie wyżej.

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów ze względu na pandemię koronawirusa czekała długa i niespodziewana przerwa. Młodzi piłkarze nie grali o ligowe punkty przez ponad pięć miesięcy. W połowie sierpnia rozpoczęli jednak nowy sezon, a w miniony weekend rozegrano zdecydowaną większość meczów drugiej serii gier.

Najwięcej emocji przyniosło pierwsze z sobotnich starć. W Kielcach miejscowa Korona podejmowała Cracovię, a piłkarze obu drużyn od początku nastawili się na ofensywną grę. Już do przerwy gospodarze prowadzili 3:1, a gdy w drugiej połowie podwyższyli rezultat, wydawało się, że pewnie sięgną po zwycięstwo. "Pasy" walczyły jednak bardzo ambitnie. Efektem były dwa trafienia w końcówce meczu. Punktów z terenu rywala krakowianom wywieźć się już nie udało. Na wyrównanie zwyczajnie zabrakło im czasu.

Trzy drużyny mają po minionej serii gier po dwa zwycięstwa. Liderem jest Śląsk Wrocław. Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska na inaugurację rozbiła Gwarka Zabrze 6:0. W drugim meczu wrocławianom także przyszło mierzyć się z drużyną z Zabrza - tym razem z Górnikiem. I znów skończyło się wygraną, choć tym razem zdecydowanie mniej okazałą. 1:0 wystarczyło jednak do zachowania pierwszego miejsca w tabeli.

Nieznacznie gorszy bilans bramkowy ma Legia Warszawa. "Wojskowi" w derbowym meczu grali przeciwko Escoli. Sobotnie popołudnie należało do Wiktora Kamińskiego. Młody piłkarz skompletował bowiem hat-tricka, dzięki któremu jego drużyna wygrała 3:0. "Biała Gwiazda" pokonała z kolei 3:1 UKS SMS Łódź. Pięknym trafieniem popisał się mający za sobą już kilka meczów w pierwszej drużynie Wisły Daniel Hoyo Kowalski.

Na przeciwległym biegunie znajdują się z kolei Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze oraz Arka Gdynia - tylko te drużyny nie zdobyły jeszcze choćby jednego punktu. Ci ostatni przegrali na własnym boisku z Gwarkiem. "Portowcy" bez punktów skończyli natomiast wyprawę do Krakowa na mecz z Hutnikiem. Poprzednio ulegli zresztą innej drużynie z tego miasta, Wiśle. Tylko jeden mecz w drugiej kolejce zakończył się remisem. W rywalizacji Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok padł remis 2:2. Na początek września przełożono z kolei spotkanie Zagłębia Lubin z Lechią Gdańsk.