Cristiano Ronaldo wyrównał kolejne rekordy

mgs
W niedzielę Real Madryt rozbił Granadę 9:1, Cristiano Ronaldo zdobył pięć bramek, ustrzelił hat-tricka w osiem minut i wyrównał kilka rekordów.

Królewscy zmietli z powierzchni Granadę. Pięć goli Ronaldo! (ZDJĘCIA)

Cristiano Ronaldo rozegrał w niedzielę przeciwko Granadzie genialne spotkanie. W pierwszej połowie potrzebował zaledwie ośmiu minut, aby ustrzelić hat-tricka, dzięki czemu zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji zagranicznych piłkarzy Realu. Szybciej od Portugalczyka trzy bramki w jednym spotkaniu zdobył Fernando Hierro w 1992 roku. Ronaldo został także siódmym w historii madryckiego klubu zawodnikiem, który w jednym spotkaniu zdobył pięć bramek.

Popularny "CR7" wyrównał także rekordowe osiągnięcie Lionela Messiego w Primera Division. Gwiazda Barcelony od marca zanotowała 24 mecze, w których zdobyła przynajmniej trzy bramki, a tym samym osiągnięciem od niedzieli może pochwalić się bombardier "Królewskich". Ronaldo wyprzedził z kolei Argentyńczyka w klasyfikacji najlepszych strzelców trwającego sezonu. Portugalczyk ma na koncie już 36 trafień, a Messi 32.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Ronaldo dogonił również Alfreda di Stefano - mają teraz po 28 hat-tricków na koncie.