Czerczesow: Jedyna rzecz, która mi się nie podobała, to stan boiska

krk
Stanislaw Czerczesow
Stanislaw Czerczesow Sylwester Wojtas
Cracovia przegrała z Legią Warszawa 1:2 (1:1) w sobotnim hicie 27. kolejki Ekstraklasy. - Analizowaliśmy naszego przeciwnika i wiedzieliśmy, co musimy zrobić. To przyniosło efekt - stwierdził po spotkaniu Stanisław Czerczesow, szkoleniowiec Legii.

Stanisław Czerczesow, Legia Warszawa:

- Mam wrażenie, że mecz utrzymywał wszystkich w wysokim napięciu. Zaczęliśmy spotkanie tak, jak chcieliśmy, czyli szybko strzelając gola. Niestety, równie szybko sami straciliśmy bramkę. Pozostała część meczu była równa - obie drużyny chciały grać w piłkę i miały sytuacje. Cieszę się, że to tak wyglądało. Jedyna rzecz, która mi się dzisiaj nie podobała, to stan boiska.

Druga połowa była dla nas bardzo udana. Udało nam się zmienić taktykę. Zdjęliśmy napastnika, żeby to zrobić, a zabieg przyniósł zamierzony skutek, bo wygraliśmy. Wychodząc na boisko, można chcieć grać albo wygrać. My chcieliśmy wygrać. W przerwie uczuliliśmy zawodników na kilka spraw i wyjeżdżamy z Krakowa z trzema punktami.

Gdybyśmy grali z drużyną z piątej ligi, nie byłbym zadowolony. Ale mierzyliśmy się z zespołem, który umie grać w piłkę. Trzeba odpowiednio patrzeć na piłkę i grę. Nie zawsze udaje się wszystko, co byś chciał. Mierzyliśmy się z bardzo silną drużyną przed jej publicznością. Nie jesteśmy końmi po to, aby biegać przez 90 minut. Analizowaliśmy naszego przeciwnika i wiedzieliśmy, co musimy zrobić. To przyniosło efekt.

źródło: Legia Warszawa