Czy Lechia przerwie świetną passe Bełchatowa?

Adam Rybusiewicz
Lechia będzie chciała przełamać świetną passę drużyny GKS
Lechia będzie chciała przełamać świetną passę drużyny GKS Arkadiusz Modliński
Sebastian Mila specjalnie dla Ekstraklasa.net stawiał na zwycięstwo Lechii Gdańsk w meczu z GKS Bełchatów. Goście przyjeżdzają, jednak do Gdańska na fali zwycięstw.

Faworyta meczu wskazać ciężko, z wielu względów. GKS Bełchatów świętuję doskonałą serie sześciu zwycięstw nad rywalami, do tego bez straty bramki. Ostatnio goście z Bełchatowa przegrali w 7. kolejce z Piastem Gliwice. Forma Lechii Gdańsk jest natomiast kompletnie nie do przewidzenia. Najpierw świetny występ i zwycięstwo, później porażka z przeciętną drużyną. W tabeli GKS Bełchatów już jest na miejscu czwartym, natomiast gospodarze na miejscu 7. W tabeli Lechia traci pięć punktów do GKS-u.

W kadrze Lechii zawitał nowy gracz, jest nim Tomasz Dawidowski. Można powiedzieć że to „wielki” powrót do Gdańska. Ten 31-letni zawodnik występował w Lechii 4 sezony, w 47 spotkaniach zdobył 14 goli. Na pewno trener Kafarski liczy, że Tomek odbuduje się tak samo, jak chodźmy Andrzej Niedzielan w Ruchu Chorzów.

Do Bełchatowa wraca Dawid Nowak, po kolejnej kontuzji. Już w poprzednim spotkaniu dostał szansę gry i zdobył bramkę. Poza Nowakiem, trener Ulatowski na pewno liczy też na Łukasza Sapelę. Bramkarz GKS świętuje doskonałą passę, nie wpuścił bramki od 579 minut. W rankingu na najlepsze serie jest 11. i brakuje mu tylko 26 minut by wskoczyć do pierwszej "10". Jeśli tak sztuka by mu się udala, Sapela wyprzedziłby wielkiego Henryka Bolestę. Jeśli GKS nie straci bramki w całym spotkaniu Sapela wskoczy na miejsce szóste.

Arbitrem tego meczu będzie Jarosław Górecki, który mecze z udziałem tych drużyn sędziował po jednym razie. GKS Bełchatów zremisował 1:1 z Jagiellonią, a Lechia Gdańsk przegrała 0:3 z Wisłą Kraków.