Czyste konto Boruca. Southampton pokonał Aston Villę z pomocą sędziego

msz
Artur Boruc zachował czyste konto, a jego Southampton pokonał Aston Villę 1:0 w wyjazdowym meczu 22. kolejki Premier League. Jedyną bramkę zdobył Rickie Lambert, który wykorzystał kontrowersyjny rzut karny podyktowany przez sędziego spotkania, Chrisa Foya.

Zespół "Świętych" chciał dzisiaj zrehabilitować się kibicom za nieudany występ w Pucharze Anglii sprzed tygodnia, w którym ulegli Chelsea 1:5. Dzisiaj obrona Southampton nie ustrzegła się błędów, ale albo nie potrafili ich wykorzystać rywale, albo dobrze interweniował Bourc, który popisał się jedną świetną interwencją po strzale Weimana w 52. minucie.

Gola dla "Świętych" zdobył Rickie Lambert, który 34. minucie wykorzystał kontrowersyjny rzut karny.

W końcówce meczu Aston Villa wyraźnie dominowała, a Borucowi w uratowaniu wyniku pomogła poprzeczka i nieskuteczność rywali. W doliczonym czasie gry aktywny Christian Benteke nie trafił na pustą bramkę. Z kolei Boruc za grę na czas otrzymał jeszcze żółtą kartkę.