Decathlon 5. Liga. Pierwszy w sezonie remis Energii Kozienice. Domowa porażka LKS-u Promna z Żyrardowianką. Radomiak II powstrzymał Tygrysa

Maciej Kwiatkowski
Nie udało się zawodnikom LKS-u pokonać Żyrardowianki
Nie udało się zawodnikom LKS-u pokonać Żyrardowianki LKS Promna
Podczas weekendu na boiskach o punkty rywalizują zawodnicy Decathlon 5. Ligi. Enea Energia Kozienice bezbramkowo zremisowała z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki, zaś w Falęcicach LKS Promna uległ Żyrardowiance Żyrardów. Drużyna rezerw Radomiaka zremisowała z liderem Tygrysem w Hucie Mińskiej.

Sprawdź wyniki 13. kolejki

LKS Promna - Żyrardowianka Żyrardów 2:4 (0:2)
Bramki: Orłowski - Rakoczy 3, Dudziński

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu z zespołem Watry Mrozy. W tym meczu stworzyliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, a siedem z nich, udało się skończyć bramką. Trzy punkty zostają w Żyrardowie. Cieszy pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym terenie i kolejna wygrana z rzędu. Liczymy na podtrzymanie zwycięskiej passy już w kolejną sobotę

– powiedział Patryk Klicki, zawodnik Żyrardowianki, po triumfie nad Watrą.

Jego słowa znalazły odzwierciedlenie zaledwie siedem dni później. Otóż goście z Żyrardowa strzelili tym razem cztery gole i zgarnęli czwarty z rzędu komplet punktów. Stało się to na boisku w Falęcicach, gdzie Żyrardowianka pokonała trzecią w tabeli przed tym pojedynkiem drożynę LKS-u Promna. Bohaterem pojedynku został Damian Rakoczy, który ustrzelił hat – trika. W drużynie gospodarzy dwa trafienia na swoim koncie zanotował Przemysław Ostrowski.

Energia Kozienice - Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 0:0
Nie było goli w Kozienicach, co oznacza, że zarówno gospodarze, jak i Ożarowianka podzieliły się ze sobą punktami. Dla miejscowych był to pierwszy remis w rozgrywkach, a także pierwsze domowe stracone punkty. We wcześniejszych pięciu spotkaniach kozieniczanie notowali same triumfy.

Tygrys Huta Mińska - Radomiak II Radom 1:1 (1:0)
Bramki: Pik dla Radomiaka II
Uzyskany wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn. Lider rozgrywek już w 10 minucie wyszedł na prowadzenie, po trym jak wykorzystał błąd defensywy radomian. Od tego momentu zawodnicy Tygrysa, zmienili taktykę i zaczęli bronić dostępu do bramki. Mimo wszystko do przerwy wynik się nie zmienił. Po zmianie stron radomianie jeszcze mocniej przycisnęli rywali, zepchnęli ich do defensywy. Mało brakowało, a czyhający na kontry miejscowi podwyższyliby na 2:0, ale okazję sam na sam z rywalem wybronił Wiktor Koptas. W końcu w 80 minucie wprowadzony na murawę po przerwie Dawid Konopka dośrodkował piłkę do Daniela Pika, a ten trafił ją do bramki.

Kolejka 13 - 4-5 listopada

• KS Teresin- Podlasie Sokołów Podlaski 2:2
  • Watra Mrozy - Płomień Dębe Wielkie 2:0
  • Milan Milanówek- Talent Warszawa 2:1
  • Escola Varsovia Warszawa - LKS Chlebnia 1:2
  • Mazovia II Mińsk Mazowiecki - Naprzód Skórzec 3:1