Decathlon 5. Liga. Radomiak II Radom w hicie kolejki różnicą trzech goli pokonał LKS Promna. Energia Kozienice gromi. Zobacz zdjęcia i wideo

Maciej Kwiatkowski
Radomiak II Radom pokonał LKS Promna.
Radomiak II Radom pokonał LKS Promna. Maciej Kwiatkowski
W sobotę ruszyła 17. kolejka rozgrywek Decathlon 5. Ligi grupy II na Mazowszu. W hicie tej serii Radomiaka II Radom pewnie, bo różnicą trzech goli pokonał LKS Promna. Trzeci z naszych przedstawicieli - Enea Energia Kozienice na wyjeździe rozgromił Naprzód Skórzec.

Radomiak II Radom - LKS Promna 3:0 (2:0)
Bramki: Podsiadło, Ziółek, Matos.
Radomiak: Koptas - Wołczyński, Markiewicz, Santos, Oleszkiewicz, Zimovski, Aderek, Molendowski, Majer, Ziółek, Podsiadło. I połowa.
LKS: Gemza - Gajownik, Kansik, Korczak, Pastusiak, Mińskowski, Doliński, Sosnowski, Pańtak, Niciporuk, Michalak (I połowa).

W hicie 17. kolejki rozgrywek Decathlon 5. Ligi wicelider, a więc Radomiak podejmował czwarty aktualnie w tabeli LKS Promna. O tym, że kibice mogą spodziewać się otwartej gry i dużej ilości sytuacji podbramkowych nikogo nie trzeba była przekonywać. Już pierwsze bezpośrednie starcie pomiędzy tymi drużynami obfitowało w gole, a trzy oczka na boisku w Falęcicach uzyskali gospodarze.

W przeciwieństwie do udanej inauguracji i dwubramkowemu triumfowi na Watrą Mrozy, trener Roland Thomas miał większy komfort w doborze zawodników na pojedynek, bowiem po kartkowych absencjach do gry powrócili Oskar Markiewicz (kapitan zespołu) oraz Seweryn Ziółek.
Tymczasem pomimo że pierwszy zespół Zielonych podczas weekendu nie rozgrywał meczu o punkty, bowiem trwała reprezentacyjna przerwa, to w meczu przeciwko LKS-owi zabrakło chociażby Daniela Pika, Krystiana Okoniewskiego, czy Jakuba Snopczyńskiego. Ten ostatni z piłkarzy pojedynek obserwował z wysokości trybun.

Tymczasem już pierwsza groźna sytuacja strzelecka Zielonych, nie licząc nieudanego strzału Jakuba Podsiadło, przyniosła gospodarzom prowadzenie. Właśnie rosły napastnik, najwyżej wyskoczył do futbolówki dośrodkowanej z rzutu rożnego i zmusił do kapitulacji Bartosza Gemzę.

Jeszcze ładniejszy był drugi gol, jaki radomianie zaaplikowali przeciwnikom w tej części meczu. Piłkę w odległości około 25 metrów od bramki Gemzy ustawił Seweryn Ziółek i huknął tak, że futbolówką wpadła do siatki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, choć Zieloni byli o włos od podwyższenia, ale piłka tylko otarła się o słupek. Z kolei Wiktor Koptas pozostawał bezrobotny, chociaż piłkarze LKS-u trzykrotnie groźnie uderzali piłkę zza pola karnego. Na szczęście dla radomian, wszystkie próby, nieznacznie mijały słupek i poprzeczkę bramki miejscowych.

Po zmianie stron padł tylko jeden gol, a uzyskał go wprowadzony w tej części Tiago Matos.

- Cieszymy się nie tylko ze zwycięstwa i faktu, że nie straciliśmy gola. Na meczu obecny był prezes klubu, a także pojawili się dwaj dyrektorzy. To nie jest częsta sytuacja w polskim futbolu. Dla tych młodych chłopaków, jest to bardzo ważne - podsumował trener Thomas.

Naprzód Skórzec - Enea Energia Kozienice 0:5 (0:2)
Bramki: Bernat 2, Janiszewski, Hebda, Kaio (karny).

W meczu 16. kolejki Naprzód nastraszył LKS Promna, a więc innego czołowego przedstawiciela Decathlon 5. Ligi. Wówczas na boisku w Falęcicach gospodarze wygrali 2:1. W niedzielne popołudnie niespodzianki nie było. Wyższość podopiecznych Andrzeja Kalinki, nad rywalem okupującym ostatnie miejsce w rozgrywkach, była aż nadto widoczna. Ostatecznie kozieniczanie 5:0 pokonali Naprzód i już mogą przygotowywać się do hitu 18. kolejki. W nim Energia 30 marca o godzinie 13:00 rozpocznie derbowe starcie z Radomiakiem II.